Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

Chrzest Pański
Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Jezus pozostawił dom, Matkę, pracę, którą dotąd się trudnił, i rozpoczął swoją misję. Do tego chrzest Janowy nadawał się doskonale. Zanurzenie w wodzie oznaczało bowiem właśnie pozostawienie dawnego życia i wynurzenie się do nowego.
W tym dniu rozpoczęła się Jego misja wobec świata. Duch zstąpił na Jezusa, aby rzeczywiście umocnić Go w misji (a nie tylko po to, by okazać ludziom, iż Jezus jest pełen Ducha), Ojciec przemówił do Niego, aby utwierdzić Go w rozeznanej i podjętej decyzji. Możemy się jedynie domyślać, co działo się wówczas w sercu Jezusa. Wchodził przecież na drogę, od której zależało - bagatela - zbawienie ludzkości. Czy przeczuwał już, z jak wielkim niezrozumieniem się spotka? Że zostanie odrzucony? Jak straszną śmiercią przyjdzie Mu umrzeć? Nasza ciekawość zostaje wystawiona na ciężką próbę przez dyskretne milczenie Ewangelistów. Jedynie następujący zaraz po chrzcie okres czterdziestodniowego pobytu Jezusa na pustyni - modlitwy, zmagań ze sobą i pokusami - rzuca nieco światła na to, jakie burze przewalały się wówczas przez serce Jezusa.

2. Wizyta pasterska-kolęda:
od godz. 9.00 poniedziałek – 14 stycznia – Zgoda,
wtorek – Kępa Solecka godz. 9.00 i Kępa Piotrawińska godz. 14.00,
środa – Kopanina Kaliszańska,
czwartek – Kol. Piotrawin od godz. 9.00 - Kol. Kamień od godz. 14.00,
piątek od godz. 9.00 – Kol. Kaliszany,
sobota od godz. 9.00 Piotrawin,
niedziela od godz. 14,00 Piotrawin za cmentarzem.
Na potrzeby kościoła do BS wpłacono 8.400 zł i 6.000 zł.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Piotrawina; Klucznik Andrzej, Osuch Grażyna, Stępień Barbara, Jakoniuk Hanna vel Damian.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką u ministrantów. Zachęcamy do jej lektury. Za tydzień o godz. 11.30 występ orkiestry młodzieżowej z Opola Lubelskiego.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.