Zdjęcie miesciąca Maj

VII Niedziela zwykła
VII Niedziela zwykła Kolekta na Seminarium

1. Jezus stawia tamę naszemu niewłaściwemu reagowaniu na zło, stawiając nam przed oczy Dobroć Boga Ojca i zachęcając nas do stawania się doskonałymi jak doskonały jest Ojciec nasz niebieski. Widomym znakiem nieograniczonej życzliwości Boga jest Słońce, które świeci wszystkim, i deszcz, który pada na wszystkich – bez różnicy. Słońce naszej miłości przyćmiewa się dość szybko w zderzeniu z czyimś atakiem na nas. Jezus przestrzega nas, byśmy nie szli bezmyślnie za pierwszym odruchem zranionego serca. Nalega, byśmy nie przyzwalali na niechęć wobec osoby krzywdziciela. W świat pierwszych emocji winien co prędzej wkroczyć nasz rozum i światło wiary. W przeciwnym razie niechęć będzie rosła i, po jakimś czasie, objawi się jako ślepa nienawiść, żądająca odwetu i zemsty. – Gdyby pierwszy akt czyjejś złości przedstawić symbolicznie jako półokrąg, a naszą niechęć czy nienawiść jako drugi półokrąg, to ich połączenie okaże się dla nas zamkniętym kręgiem i więzieniem.

2. Piątek, 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi dzień upamiętniający polskie powojenne podziemie antykomunistyczne.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Kaliszany Kol; Wajs Lidia, Kramek Grażyna, Gorczyca Ewelina, Grądziel Bożena vel Kamil, Kramek Beata.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką u ministrantów. Zachęcamy do jej lektury.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. W sobotę był pogrzeb Janiny Wilk z Kamień Kol. Reqiescant in pace.