Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

IV Niedziela W.Postu
IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Na półmetku postu słyszymy wezwanie do radości. Tradycyjnie w tym dniu służba otrzymywała dzień wolny, by udać się do swojego kościoła parafialnego, często z rodzinami. Ze względu na obciążenie pracą, był to jeden z niewielu dni w roku, kiedy cała rodzina mogła spotkać się razem. Liturgia Laetare zwyczajowo obchodziło się więc w kościele parafialnym, gdzie przynoszono kwiaty jako wyraz wdzięczności za „duchowe macierzyństwo” (później był to też dzień wręczania kwiatów matkom).

2. Radnych gorąco prosimy o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu i dekorację na Wielkanoc. W tym roku strażacy ochotnicy z Kamienia prowadzą czuwanie przy Grobie, prowadzą procesję.

3. Droga krzyżowa po kalwarii 16.30 . Gorzkie żale przed sumą. Nauki przedmałżeńskie w soboty o godz. 15.00. Dzień rekolekcji, spowiedzi przed Wielkanocą w naszej Parafii 10 kwietnia w środę.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Głodna: Kołodziejczyk Małgorzata, Ostrach Anna vel Sylwia, Zaparty Anna vel Aleksandra, Zaparty Iwona.
Prosimy o utrzymanie czystości przy kontenerach przed cmentarzem, segregujemy śmieci. Ofiara 100zł na kościół.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką u ministrantów. Zachęcamy do jej lektury.

Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Wczoraj był pogrzeb Dominika Kwietniewskiego z Kępy Gosteckiej lat 20. Reqiescant in pace.