Zdjęcie miesciąca Listopad

XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła. Psał. II tygodnia.

div style='text-align: justify'>1. W piątek radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. W 935 r. papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych i wyznaczył jego datę na 1 listopada. Jak widać, uroczystość, którą obchodzimy do dzisiejszego dnia ma tysiącletnią tradycję. Odwiedzanie grobów i wspominanie zmarłych stało się zwyczajem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, dla chrześcijan jest to jednak nie tylko tradycja, ale część religii. 1 i 2 listopada na cmentarzu 11.30 różaniec. Godz. 12 Msza św. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe.

2. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu.
* Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie. Przypominamy również, że zgodnie ze Prawem Cmentarnym, nieopłacone miejsce na cmentarzu, po 20 latach, przechodzi na własność Parafii, i wówczas na tym miejscu, może zostać pochowana inna osoba.

3. Obecnie korzystamy ze wzmacniacza pożyczonego firmy Rduch. W związku z kosztami, jakie należy ponieść, prosimy o ofiarę na nagłośnienie do kościoła.

4.Podziękowanie za owocobranie 11 listopada w święto Niepodległości. O przygotowanie darów i wyznaczenie tych, którzy będą nieśli chleb o smaku jabłek, szarlotkę do ołtarza. Prosimy mieszkańców Kamień i Kolonia. Zapraszamy „Powiśle”.

5. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kępy Soleckiej. Gazda Lidia, Sochaj Irena, Lidacka Anna vel Agnieszka, Zając Paweł vel Justyna. Bezimiennie dziękujemy za pomoc przy grabieniu liści.

6. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Mały Gość. Organizowany jest przez strażaków z Krasnegostawu wyjazd; Przemyśl-Kalwaria Pacławska-Bieszczady w dniach 7-9.11.2019r. Autokar 570 zł. Bus 610 zł.

7. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Wczoraj był pogrzeb Stanisława Węzki z Kopaniny Kaliszańskiej. Reqiescant in pace.