Zdjęcie miesciąca Maj

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Niedziela Zmartwychwstania
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz wiary, nadziei. Niech Zmartwychwstały Pan, który ofiarowuje nam Nowe Życie przyniesie nam obfite błogosławieństwo, pokój oraz paschalną radość, rozpraszając mroki serc i obdarzając wszelkim dobrem. Błogosławionych, wesołych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał!

1. Wirus przenosi się w taki sposób, że niemal nigdy nie ma pewności, gdzie dana osoba się zaraziła i nie wolno nam zakładać, że do transmisji doszło z jej winy. Po drugie – musimy samych siebie zacząć traktować tak, jakbyśmy byli potencjalnymi super roznosicielami. Ani ty, ani ja nie wiemy, czy dwa dni temu nie zaraziliśmy się przypadkiem w tamtej kolejce w sklepie. Dlatego podzielmy się jajkiem tylko z tymi ludźmi, z którymi mieszkamy i nie pozwólmy, by Wielkanoc stała się okazją do świętowania nie dla nas, lecz dla wirusów.

2. Spowiedź św. do uzgodnienia; zamiast w konfesjonale w zachowaniu wymaganej odległości przy grobie wskrzeszonego Piotrowina. Kancelaria na telefon.

3. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny.

4. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach; za ofiary epidemii Requiescant in pace.