Zdjęcie miesciąca Maj

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

III Niedziela Wielkanocy
III Niedziela Wielkanocy -Tegoroczne hasło XII Tygodnia Biblijnego (26 kwietnia - 2 maja) brzmi "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia?

1.Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). A wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Dla ludzi wierzących jest ważne, by umożliwić im ponownie życie religijne. Przy relikwiach św. Faustyny wypowiadamy „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

2. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć materialną służącą funkcjonowaniu parafii. Rozumiemy trudną sytuację wielu rodzin i osób z powodu epidemii i one nie mogą dzielić się swoją ofiarą z parafią, która przecież nie przestała funkcjonować z powodu epidemii. Z racji ograniczeń prosimy o wpłaty na konto parafii. Ofiara 400 zł z Radomia, 300 zł bezimiennie z Kamień-park, 100 zł z Kopaniny Kaliszańskiej. Za wszystkie ofiary, złożone szczególnie w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy. Służą one bieżącym potrzebom w utrzymaniu parafii. W kwietniu Wpłacono 1733 opłaty za I kwartał do ks. dziekana, za kwiaty do ołtarza 635 zł. Energia elektryczna 1235 zł.

3. Kancelaria na telefon. Chorych w I-piątek odwiedzimy od rana. Prosimy osoby, które przyjmują Komunię o wyjście przed drzwi. Również ew. spowiedź na zewnątrz z zachowaniem izolacji. Jeśli dzieci wrócą do szkoły, będzie można rozmawiać o terminie i formie I Komunii.

4. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach; Requiescant in pace.