Zdjęcie miesciąca Maj

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

NMP Królowej Polski

1. W piątek 8 maja doroczny odpust „ŚW. STANISŁAW SZCZEPANOWSKI – GORLIWY CZCICIEL EUCHARYSTII”
W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża Rodaka i w roku beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego. Msze św. godz. 8.00, 9.30 i suma godz. 12.00. Nie ma postu. Spowiedź w kaplicy.
Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). Apelujemy do wiernych o podporządkowanie się tym trudnym regułom.

2. Rozumiemy trudną sytuację wielu rodzin i osób z powodu epidemii. Parafia nie przestała funkcjonować z powodu epidemii. Dziękujemy radnych parafialnym i rodzinom za ofiary na kościół.

3. Kancelaria na telefon. Za tydzień po sumie na zewnątrz kościoła krótkie spotkanie w sprawie I Komunii. Jeśli dzieci wrócą do szkoły, będzie można rozmawiać o terminie i formie. Trzeba być przygotowanym, że do kościoła wtedy wchodziłyby tylko dzieci z rodzicami a pozostała rodzina uczestniczyłaby na zewnątrz kościoła. Byłyby 2 grupy o godz. 10.30 i 12.00. Nowożeńcom Arkadiusz Pecio - Agnieszka Marynowska życzymy wytrwania w miłości, dziękujemy za kwiaty do ołtarza.

4. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach; Wczoraj był pogrzeb +Władysława Gizy z Łazisk Requiescant in pace.