Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: lemieszek
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Wrzesień
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Poparcie dla Powiśla Lubelskiego

Projekt „Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja i ochrona dziedzictwa” został wpisany na listę projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt ten może otrzymać 24 mln zł dofinansowania. Obecnie trwają konsultacje społeczne listy projektów indywidualnych. Projekt „Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja i ochrona dziedzictwa” czeka na Twoje poparcie!

Realizacja Projektu Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja i ochrona dziedzictwa ma za zadanie ochronić cenne obiekty zabytkowe przed utratą wartości oraz doprowadzić do zachowania i efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym. Realizacja Projektu zlokalizowanego na terenie miasta Kazimierza Dolnego, uznanego za Pomnik Historii oraz w Piotrawinie, Kazimierzu Dolnym, Gołębiu, Józefowie, Baranowie, Polanówce (gm. Wilków), Klementowicach i Wąwolnicy pozwoli na ukazania piękna dziedzictwa kulturowego naszego Regionu i wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa kulturowego dla zwiększenia atrakcyjności Polski i promocję naszego regionu w Polsce i krajach Unii Europejskiej.


Zakwalifikowanie projektu na rekomendowaną listę projektów indywidualnych świadczy:

- o wysokiej randze obiektów zabytku zlokalizowanych wokół Kazimierza Dolnego – Miasta – Pomnika Historii,

- o dobrym przygotowaniu całego Projektu.

Jednak, aby projekt utrzymał się na powyższej liście i otrzymał dofinansowania ze środków unijnych niezbędne jest Państwa poparcie dla realizacji Projektu.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą o udzielenie poparcia dla planowanej inwestycji. Dzięki Państwa głosom wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego mogą odzyskać swój dawny blask i piękno.

W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a w szczególności przedstawiciele samorządów terytorialnych, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich.


W celu udzielenia poparcia należy pobrać formularz (link do strony oraz formularz załączamy poniżej), wypełnić go, zapisać w formacie doc. opatrzyć tytułem „Konsultacje społeczne nowych projektów indywidualnych dla POIiŚ” i przesłać na adres poiis@mrr.gov.pl do dnia 22 czerwca br.


Więcej informacji na temat konsultacji społecznych można znaleźć na stronie internetowej Portalu Funduszy Europejskich


Formularz poparcia dla Projektu Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja i ochrona dziedzictwa


Parafia potrzebuje poparcia instytucji, organizacji pozarządowych w postaci e -mail wysłanych na adres poiis@mrr.gov.pl do dnia 22 czerwca br. Tytuł e - mail - „Konsultacje społeczne nowych projektów indywidualnych dla POIiŚ” i załączyć wypełniony dokument w formacie .doc. Ksiądz proboszcz prosi o informację zwrotną w postaci wysłanego dokumentu na adres tadeusz.walczuk@op.pl w celu załączenia go do projektu jako potwierdzenia. Potrzebujemy około 500 e- maili. Postarajmy się OBRONIĆ TEN PROJEKT

Uroczystość Najświętszej Trójcy

07.06.2009

Dziś pierwsza niedziela miesiąca czerwca - zmiana tajemnic różańcowych - Intencja ogólna "Aby uwaga poświęcona krajom uboższym przez wspólnotę międzynarodową owocowała konkretną pomocą, zwłaszcza w uwolnieniu ich od ogromnego ciężaru zadłużenia zagranicznego" - Intencja misyjna "Aby Kościoły partykularne, działające w regionach, gdzie panuje przemoc, były wspierane miłością i pomocą katolików całego świata".
I Komunia ŚwiętaProszę o zdjęcią z tej uroczystości


Sprawozdanie Ks. Kan. Tadeusza Walczuka podczas wizytacji biskupiej
Witamy Księdza Biskupa w parafii - w kościele p.w. św. Tomasza Ap i św. Stanisława BM w Piotrawinie. Istnienie kościoła w Piotrawinie datuje się już na XI wiek. Sławę tej miejscowości przyniósł cud wskrzeszenia Piotra Strzemieńczyka dokonany przez św. Stanisława Bpa. Wskrzeszony Piotr poświadczył prawdę rzed królem Bolesławem Śmiałym. Dotyczy to faktu sprzed 1079 roku. Natomiast istnienie parafii sięga XII wieku. W 1440 roku Biskup krakowski Zbigniew Oleśnicki ufundował oto ten murowany kościół gotycki. Na grobie Piotra zbudowano kaplicę. W XVIII wieku Biskup krakowski Kajetan Sołtyk zamierzał postawić wspaniałą świątynię o czym świadczą fragmenty kolumn. Piotrawin był żywym ośrodkiem kultu św. Stanisława i miejscem licznych cudów. Przybywali do tego miejsca liczni pielgrzymi, książęta, biskupi, królowie i lud wierny. W czasie ostatnich działań wojennych w 1944 roku doszczetnie została zniszczona wieś Piotrawin, ucierpiał także kościół - szczególnie dach i mury. Po wojnie kościół został wyremontowany ale zawsze potrzebował i potrzebuje ciągłej troskliwej opieki. Obecnie czekamy na uzyskanie dotacji unijnej na kompleksowy remont kościoła i kaplicy.
Najświętszy sakrament i custodię.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2009

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świetego, w naszym kościele I komunia Święta uczniów klas II ze Szkoły Postawowej w Kamieniu i Kępie Piotrawińskiej. Od jutra dzieci I Komunijne rozpoczną biały Tydzień - uczestniczą we Mszy św. jutro w poniedziałek o godzinie 16.00 a w nastepne dni o godzinie 18.00.

Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45.

Składamy serdeczne podziekowanie wszystkim, którzy przygotowali oraz brali udział w spotkaniu z Ks. Biskupem w czasie wizytacji kanoniczej.

W piatek 5 czerwca - I Piatek, spowiedź od godziny 17.15 i Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godzinie 18.00.

W sobotę 6 czerwca - I Sobota , Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 7.30.

Polecamy prasę kataolicką - Niedziela z albumem 5,90, Gość Niedzielny 4,00, Mały Gość 4,00.
VI NIEDZIELA WIELKANOCY

17.05.2009

Wizytacja biskupia w przyszłą niedzielę Wniebowstapienia Pańskiego - wizytuje Ks. Bp Artur Miziński.


Wizytacja biskupia w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2009 roku - wizytacji dokona Ks Bp Artur Miziński.
- Kaplica w Zgodzie - Msza św. o godzinie 7.50,
- Kościół w Piotrawinie - Msza św. o godzinie 9.30 - zapraszamy wszystkich parafian,
- Kościół w Piotrawinie godzina 11.00 - spotkanie z Radą Parafialną, Legionem Maryi i Kółkami Różańcowymi,
- Kościół w Piotrawinie - Msza św. o godzinie 12.00 - udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy św. spotkanie z ministrantami i młodzieżą,
- cmentarz w Piotrawinie - godzina 15.00 modlitwa - Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu,
- odwiedziny chorej w Piotrawinie - godzina 15.30,
- Kaplica w Kępie Gosteckiej - Msza św. o godzinie 16.00,
- Kaliszany Stare - "Ognisko Światła i Miłości" - godzina 18.00.
Piotrawiński Dzień Młodych 2009 w obiektywie Krzyśka Dzierżaka
Album z wiekszą ilością zdjęć znajduje się >>> TUTAJ

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka