Zdjęcie miesciąca Czerwiec

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2009

Pierwsza niedziela miesiąca marca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólna "Aby we wszystkich krajach świata bardziej ceniono i uznawano rolę kobiet", intencja misyjna "Aby biskupi, prezbiterzy, osoby konsekrowane i wierni świeccy w Chińskiej Republice Ludowej, w duchu listu skierowanego do nich przez Papieża Benedykta XVI starali się być znakiem i narzędziem jedności, komunii i pokoju".

W ten piątek - I piątek miesiąca będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej - w Piotrawinie o godzinie 15.30, następnie spowiedź dla uczniów klas II i III gimnazjum przed bierzmowaniem i Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa około 16.45.

W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 w Piotrawinie odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Spotkanie z rodzicami ministrantów w przyszłą niedzielę po Mszy św. i Gorzkich Żalach o godzinie 12.00.

SŁOWO PRZEMIENIAJĄCE KULTURĘ
List Metropolity Lubelskiego na I niedzielę Wielkiego Postu

Drodzy wierni,
Pierwsza niedziela Wielkiego Postu ukazuje nam Chrystusa, który samotnie wśród piasków pustyni rozważa Słowo Boże, aby następnie głosić Ewangelię wszystkim poszukującym nadziei. Pośród naszych życiowych rozterek i niepokojów nie należy zrażać się przeciwnościami, lecz trzeba z wielkim wysiłkiem poszukiwać sensu, który przemienia nasze życie, gdy odkrywamy go w Słowie Bożym. W ten sposób możemy obejmować troską życie, budując kulturę inspirowaną pięknem Chrystusowej Ewangelii.
Takich zdjęć trzeba więcej
Ciekawe zdjęcie - czy ktoś jest się w stanie rozpoznać. Pytanie czy zdjęcie pochodzi z Piotrawina? Na odwrocie fotografii był napis - Piotrain maj 1939 rok.

Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post
05.02.2009 - Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post

Drodzy bracia i siostry!

Na początku Wielkiego Postu, który jest drogą intensywnego przygotowania duchowego, Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga, który – jak będziemy słuchać podczas Wigilii Paschalnej - “oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi” (Exultet).
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

22.02.2009

W środę 25 lutego - Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu - Msze św. z posypaniem głów popiołem - w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w każdy piątek obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W piątek Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w Piotrawinie o godzinie 15.30 i Msza św., w Kępie Gosteckiej o godzinie 16.00, w Zgodzie o godzinie 17.30. Zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 w Piotrawinie odprawiać będziemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie wiekopostnym.
IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego
Organizatorzy IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego serdecznie zapraszają drużyny (zespoły parafialne) do wzięcia udziału w imprezie, która odbędzie się w dniu 28 lutego 2009 w Rykach.

REGULAMIN TURNIEJU

Cel:

integracja młodzieży katolickiej,
zawieranie nowych znajomości i przyjaźni wśród startujących,
popularyzacja tenisa stołowego,
wyłonienie najlepszej drużyny parafialnej.

Prosimy o zdjęcia

Potrzebuję zdjęć

Grażyna Kich
redakcja Cuda i Łaski Boże
ul. św. Filipa 17

grazyna.kich@cudaboze.pl

do wydania miesięcznika "Cuda i Łaski Boże". Majowe wydanie będzie o św. Stanisławie i proszę o przesłanie mi zdjęć Waszego kościoła, i miejsc, o których piszę w przesłanym przeze mnie tekście.

Podaję dane za zgodą pani Grażyny Kich. Ksiądz proboszcz apelował do parafian o zainteresowanie się tym wydaniem i udostępnieniem materiałów do publikacji miesięcznika. Osobiście posiadam niewiele, więc kieruję apel o pomoc. Mam nadzieję, że ktoś zainterseuje się i prześle.