Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: lemieszek
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Czerwiec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2009

Pierwsza niedziela miesiąca marca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólna "Aby we wszystkich krajach świata bardziej ceniono i uznawano rolę kobiet", intencja misyjna "Aby biskupi, prezbiterzy, osoby konsekrowane i wierni świeccy w Chińskiej Republice Ludowej, w duchu listu skierowanego do nich przez Papieża Benedykta XVI starali się być znakiem i narzędziem jedności, komunii i pokoju".

W ten piątek - I piątek miesiąca będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej - w Piotrawinie o godzinie 15.30, następnie spowiedź dla uczniów klas II i III gimnazjum przed bierzmowaniem i Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa około 16.45.


W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 w Piotrawinie odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.


Spotkanie z rodzicami ministrantów w przyszłą niedzielę po Mszy św. i Gorzkich Żalach o godzinie 12.00.

SŁOWO PRZEMIENIAJĄCE KULTURĘ
List Metropolity Lubelskiego na I niedzielę Wielkiego Postu

Drodzy wierni,
Pierwsza niedziela Wielkiego Postu ukazuje nam Chrystusa, który samotnie wśród piasków pustyni rozważa Słowo Boże, aby następnie głosić Ewangelię wszystkim poszukującym nadziei. Pośród naszych życiowych rozterek i niepokojów nie należy zrażać się przeciwnościami, lecz trzeba z wielkim wysiłkiem poszukiwać sensu, który przemienia nasze życie, gdy odkrywamy go w Słowie Bożym. W ten sposób możemy obejmować troską życie, budując kulturę inspirowaną pięknem Chrystusowej Ewangelii.
Takich zdjęć trzeba więcej
Ciekawe zdjęcie - czy ktoś jest się w stanie rozpoznać. Pytanie czy zdjęcie pochodzi z Piotrawina? Na odwrocie fotografii był napis - Piotrain maj 1939 rok.Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post
05.02.2009 - Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post


Drodzy bracia i siostry!

Na początku Wielkiego Postu, który jest drogą intensywnego przygotowania duchowego, Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga, który – jak będziemy słuchać podczas Wigilii Paschalnej - “oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi” (Exultet).
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

22.02.2009

W środę 25 lutego - Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu - Msze św. z posypaniem głów popiołem - w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w każdy piątek obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W piątek Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w Piotrawinie o godzinie 15.30 i Msza św., w Kępie Gosteckiej o godzinie 16.00, w Zgodzie o godzinie 17.30. Zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 w Piotrawinie odprawiać będziemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie wiekopostnym.
IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego
Organizatorzy IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego serdecznie zapraszają drużyny (zespoły parafialne) do wzięcia udziału w imprezie, która odbędzie się w dniu 28 lutego 2009 w Rykach.REGULAMIN TURNIEJUCel:


integracja młodzieży katolickiej,
zawieranie nowych znajomości i przyjaźni wśród startujących,
popularyzacja tenisa stołowego,
wyłonienie najlepszej drużyny parafialnej.Prosimy o zdjęcia

Potrzebuję zdjęć

Grażyna Kich
redakcja Cuda i Łaski Boże
31-150 Kraków
ul. św. Filipa 17

grazyna.kich@cudaboze.pl


do wydania miesięcznika "Cuda i Łaski Boże". Majowe wydanie będzie o św. Stanisławie i proszę o przesłanie mi zdjęć Waszego kościoła, i miejsc, o których piszę w przesłanym przeze mnie tekście.

Podaję dane za zgodą pani Grażyny Kich. Ksiądz proboszcz apelował do parafian o zainteresowanie się tym wydaniem i udostępnieniem materiałów do publikacji miesięcznika. Osobiście posiadam niewiele, więc kieruję apel o pomoc. Mam nadzieję, że ktoś zainterseuje się i prześle.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka