Zdjęcie miesciąca Wrzesień

Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post
05.02.2009 - Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Wielki Post

Drodzy bracia i siostry!

Na początku Wielkiego Postu, który jest drogą intensywnego przygotowania duchowego, Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga, który – jak będziemy słuchać podczas Wigilii Paschalnej - “oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi” (Exultet).
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

22.02.2009

W środę 25 lutego - Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu - Msze św. z posypaniem głów popiołem - w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w każdy piątek obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W piątek Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w Piotrawinie o godzinie 15.30 i Msza św., w Kępie Gosteckiej o godzinie 16.00, w Zgodzie o godzinie 17.30. Zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 12.00 w Piotrawinie odprawiać będziemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie wiekopostnym.
IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego
Organizatorzy IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego serdecznie zapraszają drużyny (zespoły parafialne) do wzięcia udziału w imprezie, która odbędzie się w dniu 28 lutego 2009 w Rykach.

REGULAMIN TURNIEJU

Cel:

integracja młodzieży katolickiej,
zawieranie nowych znajomości i przyjaźni wśród startujących,
popularyzacja tenisa stołowego,
wyłonienie najlepszej drużyny parafialnej.

Prosimy o zdjęcia

Potrzebuję zdjęć

Grażyna Kich
redakcja Cuda i Łaski Boże
ul. św. Filipa 17

grazyna.kich@cudaboze.pl

do wydania miesięcznika "Cuda i Łaski Boże". Majowe wydanie będzie o św. Stanisławie i proszę o przesłanie mi zdjęć Waszego kościoła, i miejsc, o których piszę w przesłanym przeze mnie tekście.

Podaję dane za zgodą pani Grażyny Kich. Ksiądz proboszcz apelował do parafian o zainteresowanie się tym wydaniem i udostępnieniem materiałów do publikacji miesięcznika. Osobiście posiadam niewiele, więc kieruję apel o pomoc. Mam nadzieję, że ktoś zainterseuje się i prześle.

Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na Światowy Dzień Chorego

Drodzy bracia i siostry,

Z okazji przypadającego 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes Światowego Dnia Chorego wspólnoty diecezjalne zgromadzą się wokół swych biskupów na modlitwę, by zastanowić się i podjąć inicjatywy uwrażliwiające na rzeczywistość cierpienia. Obchodzony obecnie Rok św. Pawła daje nam stosowną okazję, by wraz z apostołem Pawłem rozważyć fakt, że: „jak obfitują w nas cierpienia Chrystusa, tak też wielkiej doznajemy przez Chrystusa pociechy” (2 Kor 1,5). Duchowa łączność z Lourdes przywodzi nam ponadto na myśl macierzyńską troskę Matki Jezusa o braci swego Syna, „pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na niebezpieczeństwa i trudy, dopóki nie zostaną doprowadzeni do szczęśliwej ojczyzny” (Lumen gentium, 62).
Strona internetowa Wydziału Duszpasterstwa
WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA
KURII METROPOLITALNEJ
W LUBLINIE

Szczęść Boże,

Witamy na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Strona www. jest o charakterze informacyjno - duszpasterskim z życia Kościoła lokalnego i powszechnego.

Przejmuje ona część duszpasterską z oficjalnej witryny www. Archidiecezja Lubelska. Strona www. Wydziału Duszpasterstwa jest jeszcze w fazie dalszego uzupełniania danych.

ks. Ryszard Podpora

Dyrektor Wydziału

Obchody XVII Światowego Dnia Chorego w Archidiecezji Lubelskiej

Zapraszamy w dniu 11 lutego 2009 r., do Archikatedry Lubelskiej na obchody XVII Światowego Dnia Chorego.

Program Archidiecezjalnych obchodów:

10.30 – Czuwanie modlitewne u stóp Pani Katedralnej.

11.00 – Uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie ks. Abp Józef Życiński. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament chorych.

12.00 – Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W przeżywaniu tego Święta będzie nam towarzyszył Zespół Exodus z Dąbrowicy.

Zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, starszych, potrzebujących pomocy i opieki.

Zapraszamy tych, którzy na co dzień pomagają innym w godnym przeżyciu człowieczeństwa, którzy niosą nadzieję oraz podtrzymują w cierpieniu i słabościach.

Zapraszamy pracowników hospicjów, domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia.

Zapraszamy pracowników służby zdrowia: dyrekcje szpitali, lekarzy i pielęgniarki.

Zapraszamy wolontariuszy, opiekunów, krewnych i sąsiadów oraz prosimy o pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym i starszym w dotarciu na tę uroczystość.

Zapraszamy wszystkich kapelanów, osoby konsekrowane oraz alumnów.

Ks. Bogusław Suszyło