Zdjęcie miesciąca Wrzesień

Kolędowanie Jezusowi - SP Kamień

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

04.01.2009

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólna na miesiąc styczeń, "Aby rodzina była zawsze miejscem wychowania do miłości, rozwoju osobistego i przekazywania wiary". Intencja misyjna "Aby różne wyznania chrześcijańskie, świadome konieczności nowej ewangelizacji w obecnej epoce głębokich przemian, niestrudzenie głosiły Dobrą Nowinę i dążyły do pełnej jedności wszystkich chrześcijan, by móc składać bardziej wiarygodne świadectwo Ewangelii".

We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - Msze św. w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary na tacę składane w tym dniu przeznaczone są na Misje.

Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek - Janiszów,
Środa - Głodno,
Czwartek - Kamień przy szosie i przy wierzbach,
Piatek - Piotrawin za kościołem,
Sobota - Piotrawin za cmentarzem i Kamień za gorzelnią.

Prosimy o pojazdy na godzinę 9.00.

C + M + B 2009 - co to znaczy?

Na ogół tłumaczy się to jako pamiatkę odwiedzin Trzech Mędrców u nowo narodzonego Jezusa. Przyjęło się, że (K + M + B) to pierwsze litery imion tych mędrców. Według tradycji, nosili oni imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

W rzeczywistości jednak te litery pochodzą od jeszcze innych wyrazów. CMB to skrót od łacińskich słów - Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie.
List na Niedzielę Świętej Rodziny
OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE CZŁOWIEKA

List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 28 XII 2008

Siostry i Bracia! Umiłowani w Chrystusie Panu!
Radość wielka, która z okazji Bożego Narodzenia staje się udziałem całego ludu, to radość z narodzenia Dziecka. Radość tę wypowiedział Symeon, który „wziął Dzieciątko Jezus w objęcia, błogosławił Boga” i wypowiedział proroctwo wobec Izraela, a także do „Matki Jego, Maryi.” Radość tę wypowiedziała prorokini Anna, która „sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy” (por. Łk 2, 22-40). Niestety, nie wszyscy dostrzegają w Nim nadzieję dla świata. Herod widzi w tym Dziecku zagrożenie i poleca mordować dzieci. Ponieważ i dzisiaj narasta agresja wobec rodziny i życia ludzkiego, pragniemy umocnić rodziny w pełnieniu ich powołania, a równocześnie prosić wszystkich, aby bardziej zdecydowanie troszczyli się o życie każdego człowieka.
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO BENEDYKTA XVI NA ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

1 STYCZNIA 2009 ROKU

ZWALCZANIE UBÓSTWA DROGĄ DO POKOJU

1. Pragnę również na początku tego nowego roku, aby do wszystkich dotarły moje życzenia pokoju i chcę zaprosić tym moim orędziem do wspólnej refleksji nad tematem: Zwalczanie ubóstwa drogą do pokoju. Już mój czcigodny poprzednik Jan Paweł II w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 1993 roku podkreślił, że negatywne skutki ubóstwa całych narodów stanowią przeszkodę dla pokoju. Rzeczywiście, ubóstwo często jest jednym z czynników sprzyjających konfliktom — również zbrojnym — albo je zaogniających. I odwrotnie, konflikty są przyczyną tragicznych sytuacji ubóstwa. « Coraz powszechniejszym i poważniejszym zagrożeniem dla pokoju w świecie staje się inne jeszcze zjawisko: wielu ludzi, a nawet całe narody żyją dziś w warunkach skrajnego ubóstwa. Nierówności między bogatymi i ubogimi stają się coraz jaskrawsze nawet w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo. Problem ten musi niepokoić sumienie ludzkości, jako że wielka liczba osób żyje w warunkach, które uwłaczają ich wrodzonej godności, co stanowi przeszkodę dla autentycznego i harmonijnego postępu całej wspólnoty światowej » [1].
Kolędowanie Jezusowi

Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

28.12.2008

W środę 31 grudnia zakończenie roku - Msza św. w Piotrawinie o godzinie 16.00, na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew "Święty Boże" oraz hymn "Ciebie Boga wysławiamy".

W czwartek 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki, Msze jak w niedzielę.

W piątek 2 stycznia - I piątek miesiąca, spowiedź dla uczniów klas II i III gimnazjum przed bierzmowaniem od godziny 16.00 i msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godzinie 17.00.

W sobotę 3 stycznia - I sobota miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 7.30.

Wizyta duszpasterska:
29 grudnia 2008 r. - Kępa Piotrawińska i Kępa Solecka,
30 grudnia 2008 r. - Wojciechów i Kopanina Kamieńska,
2 stycznia 2009 r. - Kaliszany Stare i Łaziska,
3 stycznia 2009 r. - Kolonia Kaliszany.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godziny 9.00, prosimy o pojazdy i obiad. Uczniowie przygotowują na wizytę zeszyty z lekcji religii.