XXXI Niedziela Zwykła - 05.11.2023
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Listopad 04 2023 18:24:57
1. W liturgii: piątek – Św. Leona Wielkiego; sobota 11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 17. Msza św. w intencji Ojczyzny: przy Urzędzie Gminy w Łaziskach 11 listopada o godz. 12.

2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie. Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

3. W dniach 1-8 listopada można ofiarować odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Należy w tych dniach być w stanie Łaski uświęcającej, pobożnie odwiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe (różaniec o godz. 16.30 i po nim Msza św. za zmarłych; w kaplicach różaniec o godz. 16). Harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. Państwu Radnym serdecznie dziękujemy za pomoc w dostarczeniu kartek wypominkowych do Rodzin w naszej Parafii.

6. Bardzo prosimy Mieszkańców Piotrawina o pomoc przy sprzątaniu liści wokół kościoła (piątek).

7. Prasa katolicka. Niedziela: Między życiem a śmiercią; Wzór pokory, gorliwości, miłosierdzia. W Gościu Niedzielnym: Teologia na uniwersytetach; Nie lekceważ Boga.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Bożenie Książek, P. Beacie Grzebińskiej, P. Annie Borowiec, P. Waldemarowi Jackowskiemu, P. Hubertowi Śpiewakowi. Ze względu na Święto 11 Listopada, które wypada w sobotę prosimy o sprzątanie kościoła w piątek o godz. 9: P. Małgorzatę Książek, P. Iwonę Książek, P. Monikę Selmaj, P. Monikę Sochaj, P. Marzenę Śpiewak, P. Krzysztofa Kwiatkowskiego.

9. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Helenę Wąsik z Kępy Soleckiej. Rocznice śmierci: ++Marianna Zygan, Zofia Łyjak, Danuta Jabłońska. Janusz Szkutnik, Stanisław Piątek, Mariusz Ciostek, Jan Tumala, Lucjan Nosek, Adam Nita. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…