Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

II niedziela adwentu – 06 grudnia 2020r.
1. Trwamy w Adwentowym czuwaniu i oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 7.00, (codziennie oprócz niedziel).

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Ambrożego.; wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św: 9.30 i 17.00; Kępa: 11.00, Zgoda: 15.30; czwartek- NMP Loretańskiej.

3. W najbliższych dniach do naszych domów zostaną dostarczone opłatki. Ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łazisk. W następną sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 zapraszamy z Janiszowa: P. Stanisławę Gozdur, P. Jerzego Olendra, P. Bożenę Wodecką, P. Annę Celejewską, P. Małgorzatę Madejek, P. Barbarę Walczak, P. Marię Pisula. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Przypominamy i prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Dziękujemy Strażakom z Piotrawina za uporządkowanie placu przy śmietniku obok cmentarza. Dziękujemy za prace porządkowe przy krzewach wokół kościoła oraz przy Drodze Krzyżowej: P. Teresie Wydra, P. Małgorzacie Bień, P. Krzysztofowi Ostrach.

6. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Natomiast ofiary składane na tacę w dn. 8 grudnia – na Fundusz Obrony Życia.

7. Ze względu na epidemię odwołujemy w grudniu spotkania formacyjne dla dzieci z kl. III oraz dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. W zakrystii są dostępne kalendarze Maryjne na 2021r. oraz świece Caritas na stół Wigilijny.

10. W Wigilię o godz. 8.00 msza św. wspólna za zmarłych (można zgłaszać imiona zmarłych w zakrystii). 27 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 12.00 Msza św. wspólna w intencji Małżeństw i Rodzin (można zgłaszać intencje).

11. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta, zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie. W kościele może aktualnie przebywać 30 osób. Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni: w zakrystii przed Mszą św.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Irenę Stępniak z Kopaniny Kamieńskiej. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu: ++ Jan Kwiatkowski, Stanisława Skwira, Tadeusz Mroczkowski, Agnieszka Czerwonka, Genowefa Smyrgała, Władysław Frączek, Marianna Lasota, Mieczysława Sochaj, Dariusz Ozimek, Aleksandra Jaśkowska, Janina Pik, Stanisław Sochalski, Genowefa Rejowska, Kazimierz Gogół, Krzysztof Otocki, Zdzisław Walos.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

NIEDZIELA – 06.12.2020 – II Niedziela Adwentu
8.00 + Jan Jastrzębski 11r. śm.
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia
W int. Parafian;
Dziękczynna za powrót do zdrowia;
O Boże błog. opiekę MB dla Andrzeja z racji 15r. urodzin
O Boże błog., opiekę MB dla Barbary z racji imienin
+ Helena, Bronisław Puton, Feliksa(k) Adam Nowak

Zgoda: 9.30 + Helena i Wacław Osuch
Kępa G.: 10.45 + Halina Morawska 4r. śm.

PONIEDZIAŁEK – 07.12.2020
7.00 Dziękczynna od Koła Różańcowego
17.00 + Kazimierz Wit 5 mies. po śm. – od Szwagra Zdzisława z Rodz.

WTOREK - 08.12.2020
9.30 +Stefania Wójtowicz 11 mies. po śm., Henryk, Paweł Skrzyński
17.00 + Robert Mroczkowski 6 mies. po śm. – od Rodz. Jaskotów i Teresińskich

Kępa G.: 11.00 + Barbara, Władysław zm. Rodz. Dziwisińskich
Zgoda: 15.30 + Natalia Skorek – od Koła Różańcowego MB Różańcowej ze Zgody

ŚRODA – 09.12.2020
7.00 + Henryk Pawłowski. – od Rodziny Kruków

CZWARTEK - 10.12.2020
7.00 W intencji znanej Panu Bogu

PIĄTEK – 11.12.2020
7.00 + Mieczysława (k) Sochaj rocz. śm.

SOBOTA – 12.12.2020
7.00 + Aleksandra rocz. śm. i Czesław Jaśkowscy
17.00 Msza św. wspólna (Św. Stanisław):
O Boże błog., opiekę MB dla Łucji Owczarz z racji 90r. urodzin – od Córek, Synów, Wnuków, Prawnuków
+ Irena Kania 6 mies. po śm.
+ Bronisława (k) Zyska 7 mies. po śm.
+ Janina 8 mies. po śm. i Zdzisław 2r. śm. Gliwiccy
+ Natalia Skorek 3 mies. po śm. – od Córki Małgorzaty z Rodz.
+ Wiesława (k) Giza (im.) – od Heleny Łach
+ Gustaw Malczyński 7 dz. po śm.
+ Janina, Kazimierz Pakuła

NIEDZIELA – 13.12.2020 – II Niedziela Adwentu
8.00 + Tomasz Jaśkowski 2r. śm.
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 W int. Parafian
+ Wanda Wicha 30dz. po śm. – od Uczestników pogrzebu

Zgoda: 9.30 + Krzysztof Otocki, Genowefa, Henryk Sobko
Kępa G.: 10.45 + Edward Stolarek 3r. śm.

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45