Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego. Przypomina ona pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym i liturgią. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty.

2. Dziękujemy Rodzinom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Modliło się ponad 300 Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – Święto Nawrócenia Św. Pawła; czwartek – Św. Tomasza z Akwinu.

4. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Akcję pomocy organizuje Caritas.

5. W październiku odbył się konkurs dla dzieci z przedszkoli i szkół z naszej parafii na własnoręcznie wykonany różaniec. Różańce przez kilka tygodni można było oglądać w kruchcie kościoła. Lista zwycięzców jest wywieszona w gablocie. Nagrody zostały ufundowane przez Parafię i zostaną wręczone w szkole. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9 zapraszamy z Janiszowa: P. Monika Filiks, P. Iwona Kwiatkowska, P. Ewa Szkutnicka, P. Beata Dajos, P. Wanda Gogół, P. Anita Gogół, P. Krzysztof Strachacki. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli ciekawe artykuły: nt. judaizmu, islamu i chrześcijaństwa; Ignorujesz Biblię – lekceważysz Pana Boga; Resocjalizacja przez patriotyzm. W Gościu Niedzielnym: Komu warto wierzyć; Mistrz dobrego słowa; Modlitwa i cierpliwość.

8. W przyszłą niedzielę (tak jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca) ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie i remonty w parafii.

9. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta, zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie.

10. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Mieczysława Pilichowskiego z Kamienia. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu: ++ Anna Łyjak, Marianna Jakóbczyk, Zofia Szymańska, Jan Zagozdon, Grzegorz Józefacki, Marian Ciostek, Józef Adamczyk, Bronisław Gruchała, Stanisław Ciostek, Henryk Wilk, Aniela Ułanek, Czesław Kozak, Zdzisław Miłosz, Władysława Cholewińska, Janina Rybak, Stanisław Gralec, Mieczysława Ciostek, Jan Apanel, Stefan Biernacki, Piotr Więcław, Halina Miłosz, Mieczysław Smagieł, Józef Wach, Marian Osiak, Kazimiera Maruszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail