Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Nawiedzenie NMP; czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 8 i 9.30; procesja do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 9.30. (Procesja bez sypania kwiatków, obrazów, asysty strażaków). Bardzo prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. W czwartek kancelaria nieczynna. Piątek – pierwszy miesiąca – od rana odwiedziny chorych, spowiedź o godz. 17.30. Sobota - pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 17. Niedziela - pierwsza miesiąca – po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę – przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Poświęcenie pól: wtorek godz. 18.00: Kępa Gostecka, godz. 19 Kępa Solecka; Środa: godz. 19.30 – Wojciechów; piątek: godz. 19 – Kopanina Kamieńska, godz. 19.30 –Kaliszany Kolonia i Stare Kaliszany.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Dziękujemy Rodzicom młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania oraz Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na kościół.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Święto Matki Kościoła - Msze św. w kościele o godz. 8 i 18; Zgoda: godz. 9.30; Kępa Gostecka godz. 10.45, kancelaria nieczynna; czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota: Św. Urszuli Ledóchowskiej; niedziela: Uroczystość Trójcy Świętej.

2. Podczas Mszy św. o godz. 12 Dzieci z klas 3 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa.

3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas 4. Spowiedź dla Dzieci i Rodziców: czwartek godz. 16.45.

4. Poświęcenie pól: wtorek godz. 19.15: Łaziska i godz. 19.15 Janiszów; Czwartek godz. 19 – Kamień; 19.15 – Głodno; piątek: 19 – Zgoda, 19.15 – Kopanina Kaliszańska.

VII NIedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: sobota – Św. Rity. Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12 - Pierwsza Komunia Święta.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania (środa godz. 9) oraz Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (piątek godz. 9) o sprzątanie kościoła i otoczenia wokół kościoła.

VI Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek - NMP Fatimskiej. Od maja do października każdego 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. wspólną (można zgłaszać intencje) i procesję różańcową dookoła kościoła. W piątek Święto Św. Macieja Apostoła. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne związane z Pierwszą Komunią Św.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne z Młodzieżą przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania.

4. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych miejscowości za pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła i Kalwarii przed uroczystością odpustową. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Odpustu Parafialnego.V Niedziela Wielkanocy - 02.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek - Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. tak jak w każdą niedzielę. 3 maja kancelaria parafialna jest nieczynna. We wtorek 4 maja – Św. Floriana – Msza św. w intencji Druhów Strażaków z Gminy Łaziska o godz. 18.30; w czwartek: Święto Apostołów Św. Filipa i Jakuba. Piątek - Pierwszy miesiąca - od rana Komunia chorych, spowiedź od godz. 17 - zapraszamy Młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; Sobota – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława BM. Msze św.: 8, 9.30, 12.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 12 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa i łańcuszki z medalikiem dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Dziećmi klas III i Rodzicami.

3. W środę od godz. 9 bardzo prosimy przedstawicieli poszczególnych miejscowości o pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła przed uroczystością odpustową.

4. W środę spotkanie z Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i Rodzicami. (godz. 18.30).IV Niedziela Wielkanocy - 25.04.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek: Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Obraz św. Katarzyny i Św. Dominika znajduje się w naszym kościele w głównym ołtarzu. W sobotę 1 maja – Św. Józefa odpust w kaplicy w Zgodzie, msza św. odpustowa o godz. 12. Pierwsza sobota miesiąca: adoracja o godz. 16.30. W maju zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 11.30.

2. Zapowiedzi: Mariusz Kostrzyński kaw. z par. Św. Jadwigi w Gdyni i Joanna Wrzołek panna z parafii tutejszej.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. (usunięcie drzewa na cmentarzu: koszt 3500 PLN).

4. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 18.30 z Kamienia: P. Maria Naczas, P. Krystyna Naczas, P. Bożena Banaś, P. Justyna Gnaś, P. Leokadia Słonina, P. Agnieszka Sałasińska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.
III Niedziela Wielkanocy - 18.04.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

2. Po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i z Rodzicami (na zewnątrz przy kościele).

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Ofiary z tacy w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na bieżące utrzymanie parafii.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30