Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021


1. Obchodzimy 77 r. wybuchu Powstania Warszawskiego. Składamy hołd bohaterom i modlimy się dla nich o życie wieczne.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa: Św. Jana Marii Vianneya; piątek: Przemienienie Pańskie (Święto) – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach godz. 9.30 i 10.45. To także Pierwszy Piątek Miesiąca – spowiedź od godz. 17.30; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, a o godz. 17.30 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata.

3. Odwiedziny chorych: ks. Krzysztof w czwartek od godz. 8. (Ks. Proboszcz za tydzień w piątek od godz. 8).

XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021


1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Starajmy się otoczyć naszą modlitwą oraz konkretną pomocą osoby starsze. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek Św. Joachima i Anny; czwartek: Św. Marty; sobota: Św. Ignacego z Loyoli

2. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu. Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na działalność misyjną MIVA Polska.

3. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii i remonty.

XVI Niedziela Zwykła - 18.07.2021


1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek: Bł. Czesława; czwartek: Św. Marii Magdaleny; piątek: Św. Brygidy; sobota: Św. Kingi.

2. W przyszłą niedzielę z racji Św. Krzysztofa poświecenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu. Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na działalność misyjną.

3. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę - na bieżące utrzymanie parafii i remonty.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Park: P. Lucyna Polak, P. Teresa Wiśniewska, P. Ewa Piotrowska, P. Krystyna Kutyna, P. Artur Jakubczyk, P. Emilia Wiśniewska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021
.

1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek: 13 lipca o godz. 18 Msza św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i procesja różańcowa; piątek NMP z Góry Karmel.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Park: P. Stanisława Jolanta Grabowska, P. Zofia Czarnecka, P. Barbara Maj, P. Anna Stochmal, P. Danuta Ułanek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy obchodzić w tym miesiącu: ++ Anna Jastrzębska, Urszula Klucznik, Jan Mroczkowski, Zofia Złotucha, Cecylia Wikira, Cecylia Wnuk, Elżbieta Fluda, Stanisław Gozdur, Barbara Morek, Janina Witczak, Józef Mroczkowski, Natalia Solis, Genowefa Sobko, Henryk Wójtowicz, Marianna Szkutnik, Jan Śpiewak, Regina Kułaga, Stefania Morszczyzna, Jan Cieplak, Mieczysław Ciostek, Julianna Pawlińska, Lech Jędryszek, Marianna Kurta, Tadeusz Wróbel, Zofia Lasek, Mieczysław Marniak, Leokadia Kuźnicka, Bolesław Tumala, Henryk Jakubczyk, Bogumiła Jastrzębska, Stanisław Zyska, Kazimierz Wit, Łucja Mendak, Irena Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIV Niedziela zwykła - 04.07.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek: Św. Jana z Dukli.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Wierzby: P. Mieczysława Wychodzka, P. Grzegorz Walczak, P. Andrzej Sikora, P. Katarzyna Bardzel, P. Renata Dzierżak. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

3. Wczoraj 2 Pary przyjęły Sakrament Małżeństwa. Życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za dekorację kościoła.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Jutro kancelaria nieczynna.

5. Wczoraj pożegnaliśmy śp. + Ryszarda Majaka z Kamienia. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy obchodzić w tym tygodniu: ++ Cecylia Maciejewska, Henryk Zima, Ryszard Wiśniewski, Bolesław Strachacki, Łucja Szmidt, Wojciech Kulig, Genowefa Lasek, Wanda Biernacka, Agnieszka Frączek, Stefania Gozdur, Cecylia Cieślak, Monika Świrkosz, Anna Czaja, Władysław Turczyn, Andrzej Wójtowicz, Stanisław Dobosz, Jan Bardzel, Leszek Wilk, Stanisław Wrzochol, Zofia Dul, Stanisław Ciostek, Henryk Kutyna, Henryk Fota, Edward Mordel, Bronisława Mordel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIII Niedziela Zwykła - 27.06.2021
1. Polscy Biskupi odwołują dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obowiązywała podczas epidemii. Przypominają, że każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. oraz w Święta nakazane. W kościołach można zajmować 75% miejsc. Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek: Św. Ireneusza, we wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele: godz. 8 (Msza św. wspólna) i godz. 18. W Zgodzie: 9.30; Kępa Gostecka: 10.45. Ofiary na tzw. Świętopietrze. Kancelaria nieczynna. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Piątek: pierwszy miesiąca: od rana odwiedzamy chorych. Spowiedź o godz. 17.30. Sobota: Św. Tomasza Ap. i pierwsza sobota miesiąca: adoracja o godz. 17. O godz. 17.30 Msza św. wynagradzająca. Z okazji imienin życzymy Ks. Proboszczowi obfitych Łask Bożych i opieki MB.

3. Dziś o godz. 17 Msza św. na cmentarzu. (Od przyszłego roku zostanie zmieniona godz. Mszy św. na cmentarzu na godz.12).

XII Niedziela Zwykła - 20.06.2021
1. Polscy Biskupi odwołują dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obowiązywała podczas epidemii. Przypominają, że każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. oraz w Święta nakazane. W kościołach można zajmować 75% miejsc. Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

2. Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych do Sanktuarium w Kałkowie i na Św. Krzyż w czwartek, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17 Msza św. na cmentarzu. (Od przyszłego roku zostanie zmieniona godz. Mszy św. na cmentarzu na godz.12).św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail