Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 24.03.2023
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Marzec 23 2024 19:05:55
1. W liturgii: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona z 25 marca na 8 kwietnia. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym:

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17; Adoracja do godz. 20.

Wielki Piątek: Droga Krzyżowa o godz. 16.30, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17. Gorzki Żale i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie uczestniczy w adoracji krzyża. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota: Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 8.30 i 11.30. W innych miejscowościach od godz. 9 przy krzyżach (szczegóły w gablocie). Prosimy przyjechać po Księży, a później do kolejnych miejscowości zawieźć Księdza. Ofiary składane na tacę przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Adoracja: w godz. 17–18: Koła Różańcowe, Legion Maryi, Ministranci. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz. 18. Adoracja indywidualna do godz. 21.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6. Nie ma Mszy św. o godz. 8. Suma o godz. 12. W kaplicach 9.30 i 10.45.

2. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Kamienia za posprzątanie terenu wokół kościoła i Drogi Krzyżowej z wycięciem krzewów (było 16 osób) oraz za wykonanie palmy i dekoracji. Dzieciom ze szkoły w Kamieniu dziękujemy za udział w konkursie szkolno-parafialnym na najpiękniejszą palmę. Palmy można oglądać przy ołtarzu.

3. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Kamienia o wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa i pomoc podczas procesji rezurekcyjnej.

4. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne z czekolady (dochód przeznaczony na Caritas, cena 12 zł).

5. Prasa katolicka -Niedziela: Święte dni Kościoła; Pomysły na Kościół; Mężne serca. Gość Niedzielny: Odzyskaj życie; Rodzina drogą do świętości.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie Stoli, P. Danucie Skorek, P. Anecie Rękas i P. Katarzynie Smagieł. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 12: P. Halinę Todorowską, P. Piotra Sochaja, P. Wiesława Tomalę, P. Andrzeja Wrzochola, P. Krzysztofa Nieróbcę, P. Annę Sójkę, P. Mariusza Plutę, P. Piotra Biskupa, P. Jana Szczerbę.

7. Rocznice śmierci: ++ Anna Wajs, Jacek Bonarski, Janina Kania, Krystyna Nowak, Stanisław (k) Więcław, Stanisław Witczak, Marianna Nieróbca, Eugeniusz Witczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…