XII Niedziela Zwykła - 23.06.2024
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Czerwiec 22 2024 19:55:56
1. W liturgii: poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (Msza św. wspólna przez wstawiennictwo św. Jana o godz. 18, można zgłaszać intencje); piątek – Św. Ireneusza; sobota – Uroczystość Św. Piotra i Pawła: Msze św. o godz. 8 i 18, (o godz. 18 Msza św. wspólna – można zgłaszać intencje), w kaplicach 9.30 i 10.45 (ofiary z tacy przeznaczone są na Stolicę Apostolską).

2. W okresie wakacji (czyli od jutra do końca sierpnia) kancelaria parafialna będzie czynna: wtorek, czwartek, piątek w godz. 16-17.

3. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12 (11.30 różaniec za zmarłych).

4. Zapowiedzi: Dariusz Grzegorz Głąb kaw. z Par. Bełżyce i Julita Makuszewska panna z par. tutejszej; Paweł Mizura kaw. z Par. Wojciechów i Joanna Przychodzeń panna z par. tutejszej; Mateusz Zygmunt Zielonka kaw. z Lublina i Dominika Kowalska panna z par. tutejszej.

5. Prasa katolicka – Niedziela: Ojciec – rola życia; Zdrowa religijność; Gość Niedzielny: Pan Bóg wie, co robi; Aby Boga nie zastąpił cielec;

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Ciostek, P. Halinie Węgrzyn, P. Dominice Burek. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Tadeusza Sawickiego, P. Katarzynę Piątek, P. Hannę Piątek, P. Justynę Świątkowską, P. Henryka Świątkowskiego, P. Grażynę Bochra, P. Elizę Wawer, P. Andrzeja Klucznika.

7. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Grzegorza Łysońka z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++Julianna Pawlińska, Bogdan Śliwiński, Emilia Strachacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny do pobrania na stronie www.lublin.caritas.pl Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.