II Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Styczeń 17 2021 09:43:02
1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

2. Dziękujemy Rodzinom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii.
Treść rozszerzona
1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

2. Dziękujemy Rodzinom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców kolejnych miejscowości na Msze św. o godz. 17 (w kaplicy o godz. 16) w intencji Rodzin połączone z Nabożeństwem i specjalnym indywidualnym błogosławieństwem Rodziny Najświętszym Sakramentem. Każda R odzina otrzyma przygotowaną w specjalnym pojemniczku wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa.

3. Msze św. z błogosławieństwem Rodzin w najbliższym tygodniu:
Poniedziałek 18 stycznia godz. 17 – KALISZANY KOLONIA I STARE KALISZANY
Wtorek 19 stycznia godz. 16 w kaplicy – KĘPA GOSTECKA, godz. 17 - ŁAZISKA


4. W tym tygodniu w liturgii: czwartek – Św. Agnieszki; piątek – Św. Wincentego.

5. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9 zapraszamy z Janiszowa: P. Aneta Czyż, P. Barbara Dębicka, P. Helena Jakubczyk, P. Elżbieta Chylińska, P. Joanna Nowak, P. Agnieszka Pióro, P. Halina Szkutnicka. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli ciekawe artykuły: Po kolędzie; Broniąc naszego Papieża; Prymas, który uratował Kościół i Naród. W Gościu Niedzielnym: Szpitalne cuda; Wrócimy do normalności; Cena dezinformacji.

8. W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, Caritas ogłasza zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej 7 osób, a 26 zostało rannych. Było to największe trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Chorwacji od czasu wprowadzenia nowoczesnej aparatury sejsmicznej. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców.

9. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Parafii. Można tam znaleźć m.in. aktualne informacje duszpasterskie oraz intencje mszalne na najbliższy tydzień.

10. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta, zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie.

11. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu:
++ Stefania Paduch, Stanisław Kuś, Zdzisław Puton, Anna Śpiewak, Janina Ułanek, Janina Lidak, Cecylia Majak, Ryszard Lidacki, Krzysztof Pilichowski, Zofia Stola, Halina Wicha, Henryk Wicha, Stefania Wójtowicz, Krystyna Pietras. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…