Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020r.
1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania. Również po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby przez śpiew chwalić Pana Boga. W wielu parafiach chóry ubogacają liturgię a w naszej parafii także nie brakuje utalentowanych osób, które serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w pracę w chórze parafialnym.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - św. Jana Kantego; czwartek: Św. Jana Pawła II.

4. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Natomiast ofiary złożone do puszki przeznaczone są na - Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego. W przyszłą niedzielę ofiary na bieżące potrzeby remontowe i gospodarcze w parafii.

5. W najbliższych dniach trafią do naszych skrzynek pocztowych kartki wypominkowe. Prosimy Radnych o pomoc w dostarczeniu kartek do poszczególnych rodzin. Tak jak to było w poprzednich latach na każdej kopercie umieszczona jest data. Nabożeństwa wypominkowe będą o godz. 16.30 a po nich Msza św. za zmarłych. W kaplicach nabożeństwo wypominkowe o godz. 15.00 i po nim Msza św.

6. W następną sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9.00 zapraszamy z Głodna: P. Anna Ostrach, P. Irena Podsiadły, P. Iwona Jezierska, P. Irena Dębiec i Elżbieta, P. Katarzyna Kosik, P. Ewa Włodarczyk. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Przypominamy i prosimy o segregację śmieci na cmentarzu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: wiele ciekawych artykułów nt. Św. Jana Pawła II. W Gościu Niedzielnym: Wołanie o pasterzy; Smaki wiary w Afryce.

9. W kruchcie można oglądać różańce wykonane przez dzieci z przedszkola i szkół podstawowych z naszej Parafii.

10. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta, zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie. W kościele może aktualnie przebywać 112 osób (strefa żółta 1 osoba na 4m2).
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni: w zakrystii przed Mszą św.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.+ Zofię Fota z Kamienia i + Henryka Pawłowskiego z Kępy Gosteckiej. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu: +Władysława Sawicka, Mariusz Smyrgała, Zofia Cieplak, Regina Mosińska, Janina Pakuła, Józef Stasik, Jan Stępień, Anna Wróbel, Gustaw Jakubczyk, Krystyna Cyrulska, Henryk Świrkosz, Aleksandra Smagieł, Krystyna Kozieł, Zdzisław Buda, Stanisław Węzka

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30