Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
INTENCJE MSZALNE 12 - 19.09.2021
NIEDZIELA – 12.09.2021
8.00 + Czesław Walos, Danuta Złotucha
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 + Zofia Nieróbca 5 mies. po śm. – od Wnuczki Katarzyny z Rodz.; (Sakr. Chrztu Św.: Maja)

Zgoda: 9.30 + Natalia Skorek 1r. śm. – od Syna Marcina z Rodz.
Kępa G.:10.45 + Janina Nieróbca

XXIV Niedziela Zwykła - 12.09.2021
1. Przeżywamy dziś beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Duchowo łączymy się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek św. Jana Chryzostoma i jest to 13 dzień miesiąca: zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej o godz. 18.30, a po niej na procesję różańcową. (Można jeszcze zgłaszać intencje na tę Mszę św.); wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, środa: NMP Bolesnej, sobota: Św. Stanisława Kostki.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii: 29 maja 2022 o godz. 12.

3. Nowożeńcom: Marlenie i Patrykowi oraz Aleksandrze i Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za dekorację kościoła.


XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: Środa: Święto Narodzenia NMP – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18. W kaplicach godz. 9.30 i 10.45. (błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion).

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii: 29 maja 2022 o godz. 12.

XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: piątek – Św. Grzegorza Wielkiego i Pierwszy piątek miesiąca – od rana odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 17.30; Pierwsza sobota miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od godz.17. Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. wspólnej o godz. 12 modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny (poświęcenie przyborów szkolnych).


3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - Św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – NMP Częstochowskiej; piątek – Św. Moniki; sobota – Św. Augustyna.

2. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

3. Nowożeńcom: Ewelinie i Michałowi oraz Annie i Grzegorzowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB. Dziękujemy za dekorację kościoła.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kolonii Kamień: P. Krystyna Kosior; P. Agnieszka; P. Grażyna Kundel; P. Andrzej Cybula; P. Zofia Wójcicka; Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Cuda nad Wisłą – obszerny artykuł o Piotrawinie; Wiara łączy ludzi; Komu zaufamy; W Gościu Niedzielnym: Bóg wymyślił rodzinę; Nawrócić miasto; Doświadczenie cudu.

6. Rocznice śmierci: ++ Aleksandra Lidacka, Stanisław Harosz, Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - Św. Jacka; piątek – Św. Bernarda; sobota – Św. Piusa X.

2. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc Caritas dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich podtopień i nawałnic.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kolonii Kamień: P. Zdzisława Kotowska; P. Izabella; P. Sylwia Dobrzańska; P. Anna Rybak; P. Małgorzata Szkudlarek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli ciekawe artykuły: 30 lat temu w Częstochowie; Manifestacja czy świadectwo? W Gościu Niedzielnym: Kierunek Niebo; Pakt dla rodziny.

5. Rocznice śmierci: ++ Krzysztof Kołodziejczyk, Genowefa Owczarz, Julian Raźnik, Zuzanna Bardzel, Marianna Woś, Czesław Witczak, Janina Jurak, Anna Śpiewak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021
SPRAWY KANCELARYJNE: tel. 502 369 040

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Św. Teresy Benedykty od Krzyża; wtorek: Św. Wawrzyńca; środa: Św. Klary; w piątek: Msza św. o godz. 18 przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i procesja różańcowa; sobota: Św. Maksymiliana Marii Kolbego; Niedziela: Uroczystość Wniebowzięcia NMP (błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców).

2. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na pomoc Caritas dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich podtopień i nawałnic.

3. Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.

4. 14 sierpnia w sobotę o godz. 16 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej. Podobnie jak w minionych latach jest to wydarzenie kulturalne, które odbywa się w Solcu nad Wisłą i w naszym kościele parafialnym.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail