Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
INTENCJE MSZALNE
Niedziela – 07.07.2024
8.00 +Urszula Klucznik 13r. śm.
11.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
12.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego: Za Ojczyznę, o pokój na świecie; O Boże błog., opiekę MB dla Karoliny i Karola z racji 3 r. Sakramentu Małżeństwa; O Boże błog. i zdrowie dla Janiny Ostrach
+Zbigniew Muciek – od Córki Doroty
+Bogdan Śliwiński – od Żony Zofii
+Cecylia Skrzyńska 2r. śm., Stanisław
+Krystyna Czapla 2 mies. po śm. – od Sobków
+Czesław i Stanisław Dobosz – od Marty
+Marianna Włodarczyk, zm. z Rodz. Włodarczyków, Mazgajów, Burdzyńskich, Rejowskich
+Henryk Stola – od Koła Różańcowego z Kamienia
+Ks. Ryszard Ciostek, Michalina, Józef, Bogdan zm. z Rodz. Ciostków – od Anieli Ciostek
+Julia, Władysław, Bronisława(k) z Rodz. Frączków; Józef, Krystyna, Ireneusz z Rodz. Reszczyńskich; Maria, Ignacy, Zygmunt z Rodz. Jackowskich; Piotr Czapla, Zenona (k) i Edward z Rodz. Wojdów
+Leszek Wilk 17r. śm., Rafał 5 mies. po śm.
+Iwona Kamińska 2r. śm., Grzegorz Czuba 6r. śm.
+Alina Łukasik z d. Czerwonka
ZGODA: 9.30 +Agnieszka, Tadeusz Ostrowscy 60r. śm. – od Córki
KĘPA G.: 10.45+Stefan, Edward, Rozalia Stolarek; Marianna, Bronisław Chęć

Poniedziałek - 08.07.2024
18.00 +Janusz Długosz – od Krystyny Turskiej z Kosiorowa

Wtorek – 09.07.2024
18.00 +Natalia i Stanisław Solis

Środa – 10.07.2024

Czwartek - 11.07.2024

Piątek – 12.07.2024
18.00 +Grzegorz Łysoniek - od Rodz. Szubów

Sobota – 13.07.2024
18.00 Wspólna przez wstaw. MB Fatimskiej i Św. Stanisława: Za Ojczyznę, o pokój na świecie
+Maria Kalita - od Legionu Maryi z Wilkowa
+Stanisław Węgliński 11 mies. po śm.
+Zm. z Rodz. Kowalskich, Kosiorów, Burzyńskich, Kupisów
+Stanisław Wajs 2r. śm., Anna 8 r. śm.
+Cecylia i Henryk zm. z Rodz. Kutynów
+Grażyna Grzesik 9r. śm., Maria i Mieczysław Gozdur r. śm.

Niedziela – 14.07.2024
8.00 +Paweł Lichota 3r. śm., Jan Mroczkowski r. śm., Maria
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 +Ryszard Zaparty i za zmarłych Rodziców i Braci z obu stron
ZGODA: 9.30 +Marianna, Władysław, Stanisław, Danuta z Rodz. Węzków, Głodzików, Rogalów
KĘPA G.: 10.45+Stanisława (k), Bolesław, Bożenka Jagiełło
XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Jana z Dukli; czwartek – Św. Benedykta;

2. Prasa katolicka.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Małgorzatę Osuch, P. Janusza Fotę, P. Arkadiusza Maciejewskiego, P. Teresę Szewczyk, P. Janusza Ciostka, P. Emilię Ciostek, P. Marzenę Olender, P. Hannę Jakoniuk.

4. Zapowiedzi (z kartki).

5. Rocznice śmierci: ++Jan Cieplak, Stefania Morszczyzna, Mieczysław Ciostek, Mieczysław Marniak, Stanisław Wajs, Teresa Lidacka, Lech Jędryszek, Paweł Lichota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA: WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK - godz. 16-17.

XIII Niedziela zwykła - 30.06.2024
1. W liturgii: środa – Św. Tomasza Ap., piątek – pierwszy miesiąca. Od rana odwiedzamy chorych. Spowiedź od godz. 17.30; sobota – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej i jest to pierwsza sobota miesiąca. Adoracja o godz. 16.30, Msza św. z pierwszej soboty o godz. 17.

2. Dziś Msza św. na cmentarzu: o godz. 12 (11.30 różaniec za zmarłych).

3. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna: wtorek, czwartek, piątek w godz. 16-17.

4. Zapowiedzi: Dariusz Grzegorz Głąb kaw. z Par. Bełżyce i Julita Makuszewska panna z par. tutejszej; Paweł Mizura kaw. z Par. Wojciechów i Joanna Przychodzeń panna z par. tutejszej; Mateusz Zygmunt Zielonka kaw. z Lublina i Dominika Kowalska panna z par. tutejszej.

5. Prasa katolicka – Niedziela: Lato bez pułapek; Zamach na katechezę; Gość Niedzielny: Piotr, który łączy; Błogosławiony czas.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Elizie Wawer, P. Hannie Piątek, P. Justynie Świątkowskiej, P. Adamowi Bochra. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Grażynę Osuch, P. Ryszarda Gliwickiego, P, Barbarę Stępień, P. Hannę Jakoniuk, P. Zofię Leptuch, P. Agnieszkę Różalską.

7. Rocznice śmierci: ++Bogdan Śliwiński, Emilia Strachacka, Regina Kułaga, Zofia Lasek, Ryszard Zaparty. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Komunikat Metropolity Lubelskiego nt. Uroczystości Odpustowych w Archikatedrze i zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę (odczytać z kartki).
XII Niedziela Zwykła - 23.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (Msza św. wspólna przez wstawiennictwo św. Jana o godz. 18, można zgłaszać intencje); piątek – Św. Ireneusza; sobota – Uroczystość Św. Piotra i Pawła: Msze św. o godz. 8 i 18, (o godz. 18 Msza św. wspólna – można zgłaszać intencje), w kaplicach 9.30 i 10.45 (ofiary z tacy przeznaczone są na Stolicę Apostolską).

2. W okresie wakacji (czyli od jutra do końca sierpnia) kancelaria parafialna będzie czynna: wtorek, czwartek, piątek w godz. 16-17.

3. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12 (11.30 różaniec za zmarłych).

4. Zapowiedzi: Dariusz Grzegorz Głąb kaw. z Par. Bełżyce i Julita Makuszewska panna z par. tutejszej; Paweł Mizura kaw. z Par. Wojciechów i Joanna Przychodzeń panna z par. tutejszej; Mateusz Zygmunt Zielonka kaw. z Lublina i Dominika Kowalska panna z par. tutejszej.

5. Prasa katolicka – Niedziela: Ojciec – rola życia; Zdrowa religijność; Gość Niedzielny: Pan Bóg wie, co robi; Aby Boga nie zastąpił cielec;

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Ciostek, P. Halinie Węgrzyn, P. Dominice Burek. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Tadeusza Sawickiego, P. Katarzynę Piątek, P. Hannę Piątek, P. Justynę Świątkowską, P. Henryka Świątkowskiego, P. Grażynę Bochra, P. Elizę Wawer, P. Andrzeja Klucznika.

7. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Grzegorza Łysońka z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++Julianna Pawlińska, Bogdan Śliwiński, Emilia Strachacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny do pobrania na stronie www.lublin.caritas.pl Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.
XI Niedziela Zwykła - 16.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2. Środa – kancelaria parafialna nieczynna

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Dziś przy kościele po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Rodziny z Parafii w Bobach, której w ubiegłym roku w grudniu spłonął dom i cały dobytek. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

5. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12.

6. Pielgrzymka Mężczyzn Archidiecezji Lubelskiej: Sanktuarium MB Chełmskiej 22.06.2024, godz. 9.30.

7. Zapowiedzi: Mariusz Duda kawaler z Kędzierzyna-Koźla i Justyna Szczęsna panna z parafii tutejszej.

8. Prasa katolicka - Niedziela: Spychani na margines; Czy czeka nas katolickie podziemie? Mądrość w krzyżu. Gość Niedzielny: Świat maszeruje dla życia; Dar Św. Antoniego.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Ciostek, P. Teresie Gaździe, P. Angelice Kalicie, P. Elżbiecie Lejwodzie. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Dominikę Burek, P. Marię Ciostek, P. Halinę Węgrzyn, P. Tadeusza Sawickiego, P. Katarzynę Piątek, P. Hannę Piątek.

10. Rocznice śmierci: Józef Jakubowski, Jadwiga Kłódka, Wacław Sobka, Zofia Kamińska, Grzegorz Czuba, Władysław Olender, Ryszard Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKAT METROPOLITY LUBELSKIEGO

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.
W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.
Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.
Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

X Niedziela Zwykła - 09.06.2024
1. W liturgii: wtorek: Św. Barnaby; czwartek: Św. Antoniego z Padwy i jest to 13. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiej o godz. 18, a po niej na procesję różańcową z lampionami (intencje można zgłaszać w zakrystii); piątek – Bł. Michała Kozala.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

3. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12.

4. Dziękujemy Rodzicom Dzieci, które 26 maja przyjęły Pierwszą Komunię Św. za ofiarę na podstawę pod Monstrancję (2600 zł).

5. Pielgrzymka Mężczyzn Archidiecezji Lubelskiej: Sanktuarium MB Chełmskiej 22.06.2024, godz. 9.30.

6. Zapowiedzi: Mariusz Duda kawaler z Kędzierzyna-Koźla i Justyna Szczęsna panna z parafii tutejszej.

7. Prasa katolicka - Niedziela: Różaniec ratunkiem dla świata; Manipulowanie Biblią; Co się z nami stało? Gość Niedzielny: Orędownicy na trudne czasy; Znak naszej tożsamości.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie Gąsior, Paniom Annie i Marlenie Skrzyńskim, P. Małgorzacie Kowalskiej, P. Andrzejowi Sak. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Angelikę Kalitę, P. Ewelinę Walczak, P. Marię Ciostek, P. Elżbietę Lejwodę, P. Wandę Wronę, P. Andrzeja Śliwińskiego. P. Teresę Gazdę.

9. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z Rodzicami z naszej Parafii na Jasną Górę – 20 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy wszystkich chętnych Parafian. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

10. W przyszłą niedzielę przy kościele po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Rodziny z Parafii w Bobach, której w ubiegłym roku w grudniu spłonął dom i cały dobytek. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

11. Rocznice śmierci: Ewa Cybula, Adam Lasota, Paweł Skrzyński, Renisława Dyszczak, Irena Kania, Sławomir Ostrowski, Ryszard Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IX Niedziela Zwykła - 02.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Karola Lwangi i Towarzyszy; środa – Św. Bonifacego; czwartek – Zakończenie Oktawy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 18, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przy kościele. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1. Koła Różańcowe, 2. Legion Maryi, 3. Radę Duszpasterską, 4. Mieszkańców Kamienia. Prosimy o pomoc Druhów Strażaków z Kamienia, dziewczynki do sypania kwiatków; piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest to pierwszy piątek miesiąca (od rana odwiedzamy chorych, spowiedź w kościele o godz. 17.30); sobota: Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

4. Prasa katolicka - Niedziela: Św. Jan Paweł II – uczył nas wolności; Służyć Bogu i Kościołowi; Gość Niedzielny: Krzyż powinien zostać; Sygnał do walki z religią.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Beacie Łyjak, Państwu Ewie i Stanisławowi Kamińskim. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Piotrawina: P. Wioletta Nowaczek, P. Anna Gąsior, P. Janina Sak, P. Marlena Skrzyńska, P. Anna Skrzyńska, P. Małgorzata Kowalska, P. Jan Stola, P. Ewelina Marucha.

6. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

7. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z naszej Parafii na Jasną Górę.

8. Rocznice śmierci: Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski, Danuta Czajczyk, Joanna Nowak, Zofia Rękas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30