Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota

NIEDZIELA – 16.05.2021
8.00 + Zofia Raźnik im.
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Nabożeństwo Majowe
12.00 O Boże błog., opiekę MB dla Lucjana Ceglarskiego z racji 80 urodzin.

Zgoda: 9.30 + Henryk Sobko 5r. śm., Genowefa, Krzysztof Otocki
Kępa G.:10.45 +Helena, Stefan, Franiszka i Franciszek Tomala
Kępa G.: 10.45 W intencji Parafian z Kępy Gosteckiej z racji Odpustu MB Fatimskiej

VII NIedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: sobota – Św. Rity. Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12 - Pierwsza Komunia Święta.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania (środa godz. 9) oraz Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (piątek godz. 9) o sprzątanie kościoła i otoczenia wokół kościoła.

VI Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek - NMP Fatimskiej. Od maja do października każdego 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. wspólną (można zgłaszać intencje) i procesję różańcową dookoła kościoła. W piątek Święto Św. Macieja Apostoła. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne związane z Pierwszą Komunią Św.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne z Młodzieżą przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania.

4. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych miejscowości za pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła i Kalwarii przed uroczystością odpustową. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Odpustu Parafialnego.

V Niedziela Wielkanocy - 02.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek - Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. tak jak w każdą niedzielę. 3 maja kancelaria parafialna jest nieczynna. We wtorek 4 maja – Św. Floriana – Msza św. w intencji Druhów Strażaków z Gminy Łaziska o godz. 18.30; w czwartek: Święto Apostołów Św. Filipa i Jakuba. Piątek - Pierwszy miesiąca - od rana Komunia chorych, spowiedź od godz. 17 - zapraszamy Młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; Sobota – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława BM. Msze św.: 8, 9.30, 12.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 12 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa i łańcuszki z medalikiem dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Dziećmi klas III i Rodzicami.

3. W środę od godz. 9 bardzo prosimy przedstawicieli poszczególnych miejscowości o pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła przed uroczystością odpustową.

4. W środę spotkanie z Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i Rodzicami. (godz. 18.30).

IV Niedziela Wielkanocy - 25.04.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek: Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Obraz św. Katarzyny i Św. Dominika znajduje się w naszym kościele w głównym ołtarzu. W sobotę 1 maja – Św. Józefa odpust w kaplicy w Zgodzie, msza św. odpustowa o godz. 12. Pierwsza sobota miesiąca: adoracja o godz. 16.30. W maju zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 11.30.

2. Zapowiedzi: Mariusz Kostrzyński kaw. z par. Św. Jadwigi w Gdyni i Joanna Wrzołek panna z parafii tutejszej.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. (usunięcie drzewa na cmentarzu: koszt 3500 PLN).

4. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 18.30 z Kamienia: P. Maria Naczas, P. Krystyna Naczas, P. Bożena Banaś, P. Justyna Gnaś, P. Leokadia Słonina, P. Agnieszka Sałasińska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.
III Niedziela Wielkanocy - 18.04.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

2. Po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i z Rodzicami (na zewnątrz przy kościele).

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Ofiary z tacy w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na bieżące utrzymanie parafii.

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 11.04.2021
1. Obchodzimy dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Po raz pierwszy o ustanowieniu tego Święta Pan Jezus mówił w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę S. Faustynie: Ja pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49). Odpust zupełny może uzyskać każdy kto jest w stanie Łaski Uświęcającej, przyjmie Komunię św., odmówi pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga dodając pobożne wezwanie: Jezu Miłosierny, ufam Tobie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami w sprawie I Komunii św. (na zewnątrz przy kościele).

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami oraz Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie na zewnątrz kościoła.

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45