Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Piotrawiński Dzień Młodych 2007
Młodość górą


W upalną sobotę 12 maja do Piotrawina nad Wisłą ściągały rzesze nastolatków. Z pieśnią na ustach wędrowali od samego rana, by po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, spotkać się na Piotrawińskim Dniu Młodych. Był czas na modlitwę i zadumę oraz na muzykę i radość. „Od kilku lat w naszym sanktuarium odbywało się forum młodzieżowe dekanatu opolskiego. Tydzień później ściągała do nas młodzież z dekanatu lipskiego. Postanowiłem więc połączyć te uroczystości. To przecież doskonały pomysł, by poznać ze sobą młodych ludzi z diecezji nadwiślańskich. Dzieli ich rzeka, ale przecież łączy bardzo wiele” – mówi ks. Tadeusz Walczuk, proboszcz parafii pw. św. Tomasza Ap. i św. Stanisława BM w Piotrawinie.
Pomysł okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Nastolatki od razu przypadły sobie do gustu. „Z niektórymi osobami znałam się już wcześniej z widzenia, a teraz okazało się, że mamy wspólnych znajomych - opowiada z wypiekami na twarzy 16-letnia Ewelina z Opola Lubelskiego. A jedna dziewczyna zza rzeki zaprosiła nas do siebie na następną sobotę. My ich też zaprosimy naPiotrawiński Dzień Młodych dyskotekę i będziemy się już chyba spotykać częściej”. Ci, dla których przebycie nawet kilkudziesięciu kilometrów jest kłopotem, wymieniali się adresami, obiecując pisać listy i spotkać się w Piotrawinie za rok. Nikt nie wyobraża sobie, że Dzień Młodych może nie być kontynuowany.
Młodzież garnie się nie tylko do siebie, ale i do św. Stanisława, który daje im przykład jak żyć. „Przybywamy do jego sanktuarium pielgrzymkowym szlakiem z pytaniem, w jaki sposób możemy naśladować świętego patrona i co z jego osobowości możemy przenieść do naszych szkół, świetlic i rodzin - mówił abp Józef Życiński. Odpowiedź jest prosta, bo pewne postawy są niezmienne. Nie szukajmy więc nadzwyczajnych wyznań, ale naśladujmy styl Nazaretu, w którym na co dzień nie wydarzały się nadzwyczajne rzeczy. Nie miejmy kompleksów, że pochodzimy z małych miejscowości. Umiejmy zaakceptować to, co szare i codzienne. W nich szukajcie tych dziedzin, w których jesteście jezusowi potrzebni. Do swego życia przenieśmy styl modlitwy i najważniejszej wartości, jaką jest Bóg”. Młodzieży zgromadzonejPiotrawiński Dzień Młodych w Piotrawinie nie trzeba było tego dwa razy powtarzać. Oni przyszli tu po to, by Bogu zawierzyć swoje życie i oddać hołd.
„Może to śmieszne, ale ja nie mam idola - aktora czy piłkarza. Większość kolegów ma na ścianach plakaty z Bradem Pittem, czy Beckhamem, a ja nie mam. Moim ideałem jest św. Stanisław, bo on naprawdę wiedział, o co w życiu chodzi i nie bał się narazić królowi. Ja też chciałbym być taki jak on. Dlatego nie przejmuję się, jak niektórzy koledzy się ze mnie śmieją - wyznaje Piotrek z Wąwolnicy. Też lubię pograć w piłkę czy w gierki, ale wiem, że to nie jest wszystko”. Metropolita prosił młodych, by umieli znaleźć w sobie wrażliwość, dzięki której będą dawali wyraz tego, że Jezus jest dla nich ważny. „Nie jest to łatwe zadanie - mówił Arcypasterz. Niech więc każdy z was znajdzie swojego ulubionego świętego. Niech jego życie będzie dla was inspiracją”.
Po Mszy św. młodzież znalazła czas na chwilę wspólnej zabawy. Podczas koncertu zespołu „Arcybractwo Muzyczne” nikt nie siedział. W powietrzu wirowały koce, kurtki i czapeczki. Tańczono samodzielnie i w parach; bujano się i śpiewano na całe gardło. A gdy przyszła pora pożegnań, bo grupa zza Wisły spieszyła się na umówiony prom, nie sposób było doliczyć się uścisków dłoni, pożegnań i obietnic ponownego spotkania.

Agnieszka Kasperska
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail