Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota

Zgoda: 9.30 + Krystyna, Józef Adamczyk
Kępa G.: 10.45 + Stanisław Tomala, zm. z Rodz. Tomalów

II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021
1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Kołom Różańcowym i mieszkańcom Zgody oraz Kopaniny Kaliszańskiej za ufundowanie kompletu ornatów (białego, czerwonego, fioletowego i zielonego) do kaplicy w Zgodzie. Poprzednie ornaty służyły ok. 20 lat i nie nadają się już do użytku liturgicznego.

2. W liturgii: czwartek 4 marca – Św. Kazimierza; piątek – I miesiąca – od rana odwiedziny chorych; spowiedź od godz. 16 (zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania). Sobota – I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.

3. Nauki przedmałżeńskie – sobota godz. 15.30
I Niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2021
1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie formacyjne dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. W liturgii: poniedziałek – Święto Katedry Św. Piotra.

4. W przyszłą sobotę o godz. 16 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie.
VI Niedziela Zwykła - 14 lutego 2021
1. W tym tygodniu - Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św.: w kościele o godz. 8 i 17. W Kępie Gosteckiej 10.45, Zgoda 15.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie formacyjne.
V Niedziela Zwykła - 7 lutego 2021
1. W tym tygodniu w czwartek 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie formacyjne.

3. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Fundusz Wschodni.

IV Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2021
1. Intencja papieska na luty: Módlmy się w intencji Kobiet, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia dostrzegane i wysłuchiwane.

2. W tym tygodniu w liturgii:

wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. z błogosławieństwem świec: w kościele o godz. 8 i 17. W kaplicach 9.30 i 10.45.

piątek – Św. Agaty i I piątek miesiąca – od rana odwiedziny chorych; spowiedź od godz. 16.30 (zapraszamy kandydatów przygotowujących się do Sakr. Bierzmowania) i Msza św. o godz. 17.

sobota – I miesiąca – Św. Pawła i Towarzysz: o godz. 16 Adoracja Najśw. Sakr., o 16.30 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata.

III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego. Przypomina ona pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym i liturgią. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty.

2. Dziękujemy Rodzinom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Modliło się ponad 300 Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45