Zdjęcie miesciąca Grudzien

Gaudete, radujcie się. II Niedziela adwentu
III Niedziela Adwentu Różowa, gaudete, radujcie się!

1. Aby wejść głębiej w sens Narodzenia Pańskiego, aby przemienić nasze życie trzeba rozpocząć od reformy dusz ludzkich. Rekolekcje adwentowe 18 i 19 grudnia środa i czwartek. Prowadzi ks. mgr Mirosław Barański ze Świdnika.

W Kościele godz. 9.30, 16.00 i 17.00. Kępa G. godz. 11.00 Zgoda 18.30. Godziny spotkań bez zmian. W wigilię 24-go grudnia Msza poranna za tych, którzy zakończyli ziemskie życie, stają na sąd Boży. Przed nimi wybranie lub wieczne potępienie. Możemy na wiele sposobów pomóc naszym zmarłym, aby osiągnęli zbawienie.
II Niedziela Adwentu

1. XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości – powiedział Papież Franciszek.
I Niedziela Adwentu
I Niedziela Adwentu Ofiary na tacę na ubezpieczenie naszego kościoła, kaplic 910 zł.

1. Słuchamy listu Metropolity na Adwent 2019r. Zapraszamy na roraty Msza św. o Matce Bożej w dni powszednie godz. 7.00.
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Ofiary na tacę na ubezpieczenie naszego kościoła, kaplic (1750 zł)

1. Od momentu przyjścia Chrystusa urzeczywistnia się w świecie królestwo Boże. Nie ma ono nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie. Oznacza „wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.
Przede wszystkim królestwo Jezusa już się realizuje. Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, z perspektywą życia na wieki. Konieczne jest szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła. Szczególną drogą może być uznanie królowania Jezusa poprzez umiłowanie Jego Najświętszego Serca.
XXXII Niedziela zwykła
XXXII Niedziela zwykła.
Psał. IV tygodnia. Ofiary na budownictwo sakralne.

1. SUDAN POŁUDNIOWY – PRZEMILCZANE CIERPIENIE
60,5% mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40% to katolicy, a 20,7% stanowią protestanci (anglikanie, baptyści i zielonoświątkowcy).
32,9% to wyznawcy religii plemiennych, 6,2% wyznaje islam. Dodatkowo jest jeszcze 0,5% ateistów i 0,01% Świadkowie Jehowy.
To najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Niestety to nie jest dobry czas, aby świętować, ponieważ wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna.
XXXI Niedziela zwykła
XXXI Niedziela zwykła. Psał. III tygodnia.
LISTOPAD

Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

1. W naszej ojczyźnie, co niezaprzeczalnie widzi każdy, jest wielki szacunek i cześć dla przodków, dla zmarłych. Miłością i szacunkiem otaczamy ich groby. Stawiamy kwiaty jako wyraz naszej miłości, zapalamy znicze jako symbol naszej pamięci. I to jest to wszystko, co czynimy dla uczczenia naszych zmarłych w sposób materialny.
Ale… obok tego jest także to, co jest wyrazem naszej miłości dla tego, co duchowe! Tym jest Msza Św. – bezkrwawa Ofiara Pana Jezusa składana na ołtarzu za zmarłych w dzień ich urodzin, imienin, rocznicę śmierci, modlitwa wypominkowa zanoszona za zmarłych w swojej parafii oraz codzienna nasza modlitwa za zmarłych: pacierz, Różaniec czy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po co wypominki? Bo to nasz duchowy obowiązek, to wyraz naszej miłości do tych, których kochamy. To także swoista spłata długu wobec tych, którzy uczyli nas modlitwy oraz miłości do Pana Boga, Kościoła Świętego.
XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła. Psał. II tygodnia.

div style='text-align: justify'>1. W piątek radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. W 935 r. papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych i wyznaczył jego datę na 1 listopada. Jak widać, uroczystość, którą obchodzimy do dzisiejszego dnia ma tysiącletnią tradycję. Odwiedzanie grobów i wspominanie zmarłych stało się zwyczajem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, dla chrześcijan jest to jednak nie tylko tradycja, ale część religii. 1 i 2 listopada na cmentarzu 11.30 różaniec. Godz. 12 Msza św. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe.