Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Wrzesień

XXIV Niedziela zwykła
XXIV Niedziela zwykła.

1. W najbliższą sobotę ks. bp prof. dr hab. Józef Wróbel potwierdził wolę przybycia do Piotrawina. Przygotowanej grupie młodzieży o godz. 12.00 udzieli sakramentu umocnienia we wierze.
Najbliższe spotkanie przed bierzmowaniem czwartek godz. 16.00. Końcowe sprawdzenie dokumentów, dopuszczenie do bierzmowania, porządki wokół sanktuarium. Spowiedź w piątek od godz.16.30 .

2. Za tydzień odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Główna Msza św. suma o godz. 12.00. Prosimy strażaków ze Zgody o prowadzenia procesji. Zaprośmy dzieci pochodzące z parafii, znajomych, rodziny.
XIIINiedziela zwykła
XXIII Niedziela zwykła.

1. Błogosławieństwo dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Błogosławieństwo przyborów szkolnych.
XX Niedziela zwykła
Wrzesień

Int. Aby nasze parafie, ożywione duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

1. Za tydzień na sumie błogosławieństwo dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Błogosławieństwo przyborów szkolnych.
W najbliższą sobotę XV Dzień Młodych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i zmagań sportowych na stadionie.
XXI Niedziela zwykła
XXI Niedziela zwykła.

1. W tym tygodnie I-y piątek i sobota miesiąca. Spotkanie dla bierzmowanych w piątek godz. 17.00.
XIII Niedziela zwykła

Int. Ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej wiary i świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego

1. Ks. Krzysztof Dzierżak wraz z rodzicami dziękuje mieszkańcom Kamienia i wiernym z całej naszej Parafii za przygotowanie duchowe przez modlitwę i życzliwość, tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie prymicji.
XII Niedziela zwykła
XII Niedziela zwykła.

1. Pierwsza Msza św. odprawiana przez neoprezbitera w rodzinnej parafii, a także przyjęcie prymicyjne są znakiem więzi młodego księdza Krzysztofa Dzierżaka z Ludem Bożym, z którego został wybrany, ale jednocześnie są znakiem odmienności jego życia – nowego stylu bycia w świecie – zgodnie z powołaniem, które otrzymał od Boga.

Uroczystość prymicji niech będzie w parafii przede wszystkim okazją do wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa i powołania do posługi kapłańskiej. Kapłaństwo to skarb, który winno się pielęgnować i strzec, pamiętając, iż każdy kapłan działa in persona Christi, a więc nie w swoim imieniu. „Na mocy święceń, prezbiter zostaje upodobniony do Jezusa Chrystusa” (PDV 21) i nie siebie ma ukazywać wiernym, ale Jego. Podziękowanie za przygotowanie duchowe przez modlitwę w rodzinach i w naszej świątyni.
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Parafii Józefów n. Wisłą

1. Diakon Krzysztof Dzierżak z Kamienia święcenia kapłańskie przyjmie jutro w Sandomierzu. Msza św. prymicyjna na sumie za tydzień. Po południu o godz. 17.00 Msza na cmentarzu.

2. O wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych – modlą się w na Jasnej Górze uczestnicy 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości. Będzie to modlitewna część Narodowego Kongresu Trzeźwości. Alkohol degraduje najbardziej człowieka.

3. W czwartek oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy grupy modlitewne w przygotowaniu ołtarzy na kapitelach i bazach.