Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Grudzien

II Niedziela Adwentu
II Niedziela Adwentu Puszka pomoc Kościołowi na wschodzie

1. „Klęska. Wielka moralna klęska. Wstydliwe, parszywe potomstwo wolności: warcholstwo, podłość. To potworne, że wolność nikczemnieje bodaj szybciej niż niewola, która często zmusza do szlachetności, wyzwala poczucie godności jako ostatnią obronę. Co się z nami stało? Nie upłynęły jeszcze dwa lata od momentu, kiedy wkroczyliśmy na drogę transformacji – , a wszystko już zostało ośmieszone, zużyte i oplute, ideały, ludzie. Nie ma już autorytetów: zdegradowały się same lub zostały zlikwidowane przez polityczną konkurencję. Ks. prof. Janusz Pasierb
Minęło 25 lat, a tego zamętu nie daje się zatrzymać.
I Niedziela Adwentu
I Niedziela Adwentu Zmiana tajemnic różańcowych

Int. ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
1. Mszę św. roratnią o godz. 7.00 rozpoczyna się przy wyłączonych światłach, mrok kościoła rozpraszają jedynie świece i lampiony, przyniesione przez wiernych. Udział brali zazwyczaj: król, duchowieństwo, senatorowie, szlachta, rycerze, mieszczanie i chłopi. Nazwa "roraty" pochodzi od pierwszych słów pieśni, towarzyszącej rozpoczęciu Mszy św. w okresie adwentu: "Rorate coeli de super... (niebiosa rosę spuśćcie nam z góry...)". Uczestnicy roratów kolejno zapalali jedną świecę siedmioramiennego świecznika, wypowiadając słowa: "jestem gotowy na sąd boski". Zapraszamy do naszej świątyni; kościół mamy przyjazny dla zdrowia, ogrzewany.
XXXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w całym Kościele dzień modlitwy za ludzi ubogich wg psalmu „biedak zawołał a Pan go usłyszał”. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą do puszki Lubelską „Caritas”. Od lat realizuje w swych dziełach Miłość Miłosierną, którą kieruje do tych najbardziej potrzebujących, również i w tym roku zaprasza zarówno do refleksji dotyczącej obecności ubogich wokół nas, ale i konkretnych działań.
XXXII Niedziela Święto Niepodległości
XXXII Niedziela zwykła

1. Każdy jubileusz daje nadzieję, krzepi zmęczone serca, otwiera na wizję świata i życia wykraczającą poza cierpienie i śmierć. Ten, kto wierzy, że Chrystus Pan jest drogą, prawdą i życiem, kto wie, że Kościół kontynuuje Jego misję w dziejach staje się apostołem. Dzisiaj z radością niesiemy- jak chleb w darach- swoje życie, z jego radościami i cierpieniami, planami i porażkami, wątpliwościami i obawami, aby je przedstawić miłosierdziu Pana. Jesteśmy pewni, że Jezus staje się bliskim, aby spotkać każdego z nas, aby przynieść i dać swoje potężne pocieszające słowo: nie zniechęcaj się, wstań i wierz!
XXXI Niedziela zwykła
Informacje duszpasterskie Parafia św. Tomasza Ap. i św. Stanisława BM
w Piotrawinie tel. 81/ 828-01-68 kom. 602-289-840

Int. powszechna : Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
XXXI Niedziela zwykła Puszka „Pomoc kościołowi w Pakistanie”

1. Różaniec wypominkowy kościele godz. 16.30 i Msza. Od 1 do 8 codziennie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła.

1. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. 1 i 2 listopada jak, co roku bez zmian. 11.30 różaniec wypominkowy Msza św. godz. 12.00 . Spowiedź w piątek godz. 16.00. Chorych odwiedzamy w sobotę od rana.

2. Pielęgnując groby pamiętajmy; kto jest prawnym opiekunem grobowca jego dysponentem. W kancelarii parafialnej po upływie 20 lat należy zgłosić przedłużenie rezerwacji lub rezygnację - zgodnie z ustawą o cmentarzach.
XXIX Niedziela zwykła
XXIX Niedziela zwykła.

1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”. Ofiary do puszki na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

2. Do rodzin dostarczane są karty wypominkowe. Imiona osób bliskich sercu polecanych modlitwie piszemy wyraźnie w pierwszym przypadku. Mężczyzna – Stanisław, kobieta – Stanisława.