Najnowszy użytkownik: krzysiek1233216
Zdjęcie miesciąca Wrzesień

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

XXV Niedziela Zwykła - 20 września 2020r.
-zachować bezpieczną odległość,
- dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Św. Mateusza, w środę św. Ojca Pio.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową: przeniesienie relikwii Św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel oraz uroczyste, kanoniczne wprowadzenie Ks. Proboszcza na Urząd Parafii Piotrawin, którego dokona Ks. Dziekan. Do przygotowania procesji prosimy Druhów Strażaków z Piotrawina. Koła Różańcowe i Legion Maryi prosimy o przygotowanie feretronów.
XXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2020r.
-zachować bezpieczną odległość ,
- dezynfekować dłonie.
W kruchcie wystawiony jest płyn do dezynfekcji oraz maseczki jednorazowe, które ofiarowała anonimowo jedna z Rodzin naszej Parafii. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek MB Bolesnej. W Piątek Św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W związku ze Świętem Św. St. Kostki w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie przyborów szkolnych.
XXIII Niedziela Zwykła - 06 września 2020r.
- zachować bezpieczną odległość ,
- dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy św. Stanisława (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii we wtorek Święto Narodzenia NMP – uroczysta Msza św. z błogosławieństwem ziarna siewnego i nasion o godz. 18.00. We wtorek o godz. 12.00 – Pierwsza Komunia Św. W sobotę Najświętszego Imienia Maryi.
XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020r.
-zachować bezpieczną odległość
- dezynfekować dłonie.

2. W tym tygodniu 1 września – 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlitwą otaczamy wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Modlimy się także w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020 r.
1. W tym tygodniu w liturgii: Poniedziałek – Św. Bartłomieja, Środa– NMP Częstochowskiej, Czwartek – Św. Moniki; Piątek - Św. Augustyna; Sobota – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.

XIX Niedziela zwykła
1. 15 sierpnia w sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. niedzielny. Na każdej mszy św. błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.

2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej - Niedziela i Gość Niedzielny.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas.
XVII Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu w liturgii: Środa – Św. Marty, piątek – Św. Ignacego z Loyoli, Pierwsza sobota miesiąca: adoracja od godz. 17.00. Msza św. z I soboty o godz. 17.30. Pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach Św. wystawienie Najśw. Sakramentu.

2. 4 sierpnia wyruszy z Lublina 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W kancelarii lub drogą elektroniczną można składać intencje na Fundusz ,,Idę z Tobą”. Ofiara dowolna.

3. Kancelaria parafialna jest czynna w godz. 8.00 - 9.00. Pilne sprawy lub inną godzinę można uzgadniać telefonicznie. Numery telefonów do Księdza Proboszcza i Ks. Wikariusza podane są na stronie internetowej Parafii.