Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Listopad

XXXIII Niedziela zwykła
XXXIII Niedziela zwykła. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1.Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Na karteczkach podajemy imię i nazwisko, miejscowość. Ogłoszenie wyników wyborów 10 grudnia. 17 grudnia – zaprzysiężenie rad parafialnych.
Wybory Rady parafialnej
Wybory do parafialnych rad duszpasterskich, na podstawie statutu i regulaminu wyborów, zarządzone zostały na I. niedzielę adwentu, tj. 3 grudnia 2017 roku.

Ustalony został jednocześnie następujący kalendarz wyborczy: Na karteczkach podajemy imię i nazwisko kandydata i miejscowość:

19 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza

26 listopada – ogłoszenie listy kandydatów i poinformowanie wiernych o sposobie i miejscu głosowania

3 grudnia – głosowanie

10 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

15 grudnia – ostatni dzień składania odwołań do Kurii Metropolitalnej

17 grudnia – zaprzysiężenie rad parafialnych

31 stycznia 2018 r. – termin przekazania list członków rad do kancelarii Kurii Metropolitalnej i dziekana dekanatu.
XXXII Niedziela zwykła

1. Pamiętajmy o sortowaniu śmieci. Nie wrzucajmy do kontenerów ze szkłem, plastikiem ziemi, liści, gałęzi, całych doniczek z kwiatami.

XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła. Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. O Święta Pani, wzrok litościwie racz zwrócić na nasze sioła.
Błogosław chatom i wiejskiej niwie, łąkom i sadom dokoła.
Rola się nasza już zielenieje, ma wydać obfite kłosy.
W nich spoczywają nasze nadzieje, o daj nam ciepła i rosy.
Gdy straszną burzą miotana niwa, wnet gradu bijące strzały,
zniszczyć potrafią nadzieję żniwa a z niemi obróbek cały.
O Święta Pani, niebios Królowo, Ty nasze pola osłaniaj
i plony nasze zachowaj zdrowo, i szkody wszelkie odganiaj.

1. Podziękowanie za owocobranie .Przychodzimy, aby podziękować, uwielbiać szczodrobliwość Pana Boga i prosić o chleb powszedni. I aby nie zabrakło nam wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy mieszkańcom Głodna za przygotowanie „chleba o smaku jabłek” upieczenie szarlotki. Niesione będą dary ołtarza. Chcemy poczęstować zgromadzonych parafian i gości.

2. W środę 25 października 2017 r. zmarł ks. Jan Augustynek urodzony: 16 kwietnia 1931 r. w Chrzanowie, diec. sandomierska (zmarł w 87. roku życia) święcenia prezbiteratu: 22 grudnia 1956 r. (zmarł w 61. roku kapłaństwa) wikariusz Piotrawin, 04.01.1957 – 10.06.1961 Administrator parafii: Piotrawin, od X.1970 do 26.11.1977. Pogrzeb odbędzie się 30 października 2017 r. (poniedziałek) godz. 10.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach – przewodniczy bp Ryszard Karpiński 14.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Jacka w parafialnym w Chrzanowie R.I.P. Wyjazd autokarem dla chętnych godz. 11.30.

3.Uroczystości Wszystkich Świętych i dzień zaduszny jak co roku bez zmian. 11.30 różaniec wspominkowy. 12.00 Msza na cmentarzu. Plan wypominek w gablocie. Zapraszamy.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Kaliszany Kol. Da Aneta, Lasek Wojciech, Kuś Maria, Czuba Mieczysław, Matuska Piotr.

5. Prasa katolicka. Gość Niedzielny, Mały Gość. Zachęcamy do nabycia. Kalendarze fatimskie na 2018r. Nie wpuszczajmy obcych do naszych mieszkań. Często to złodzieje.

6. Regionalne oddziały ZUS-u z całej Polski, między innymi z Podkarpacia i Dolnego Śląska alarmują o odbieranych sygnałach, że do płatników docierają fałszywe listy spreparowane przez przestępców i łudząco podobne do oryginałów. Listy zawierają nieprawidłowy numer rachunku, który zapewne jest kontrolowany przez przestępców” .

7. Za tych, których rocznica śmierci w tym tygodniu. Requiescant in pace.
XXIX Niedziela zwykła
XXIX Niedziela zwykła. Ofiary na misje

1. Dożynki to nie tylko czas dziękczynienia za zebrane plony. To także okazja do upomnienia się o dowartościowanie wsi polskiej i o ulżenie doli ciężko pracującej, zwłaszcza wielodzietnej rodziny wiejskiej. Polska jest naszym wspólnym domem i wszystkim nam przysługuje takie samo prawo bycia jej domownikami. Za tydzień podziękowanie za owocobranie. Przychodzimy, aby przepraszać za wszystkie grzechy i słabości, które miały miejsce w drodze do zdobywania powszedniego chleba. Przychodzimy, aby podziękować, uwielbiać szczodrobliwość Pana Boga i prosić o chleb powszedni. I aby nie zabrakło nam wiary, nadziei i miłości. Prosimy mieszkańców Głodna o przygotowanie „chleba o smaku jabłek” upieczenie szarlotki. Niesione będą dary ołtarza. Chcemy poczęstować zgromadzonych parafian i gości.
XXVIII Niedziela zwykła
XXVIII Niedziela zwykła. Ofiary na świętopietrze.

1. Dzisiaj obchodzimy 200 lecie śmierci 15 października 1817r. Solura, Szwajcaria najczystszego z synów wolności. Miejsce pochówku: Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie.
24 marca 1794 na rynku krakowskim złożył narodowi uroczystą przysięgę i objął formalnie przywództwo insurekcji jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej.
Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego. Na sumie gościmy ks. prof. Stanisława Koczwarę.
XXVII Niedziela zwykła
XXVII Niedziela zwykła.

1. Inicjatywa "Różańca do granic" zrodziła się pośród ludzi świeckich w konkretnej sytuacji. Kiedy wiele sił wewnętrznych i zewnętrznych wobec naszej ojczyzny jest żywotnie zainteresowanych tym, aby żyć tak jakby Boga nie było, aby swoją wiarę zamknąć do wstydliwie zakrywanej prywatności, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca dla krzyża Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy zwłaszcza młodych parafian na różaniec godz. 17.00.