Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: Środa: Święto Narodzenia NMP – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18. W kaplicach godz. 9.30 i 10.45. (błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion).

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii: 29 maja 2022 o godz. 12.

XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: piątek – Św. Grzegorza Wielkiego i Pierwszy piątek miesiąca – od rana odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 17.30; Pierwsza sobota miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od godz.17. Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. wspólnej o godz. 12 modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny (poświęcenie przyborów szkolnych).


3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - Św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – NMP Częstochowskiej; piątek – Św. Moniki; sobota – Św. Augustyna.

2. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

3. Nowożeńcom: Ewelinie i Michałowi oraz Annie i Grzegorzowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB. Dziękujemy za dekorację kościoła.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kolonii Kamień: P. Krystyna Kosior; P. Agnieszka; P. Grażyna Kundel; P. Andrzej Cybula; P. Zofia Wójcicka; Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Cuda nad Wisłą – obszerny artykuł o Piotrawinie; Wiara łączy ludzi; Komu zaufamy; W Gościu Niedzielnym: Bóg wymyślił rodzinę; Nawrócić miasto; Doświadczenie cudu.

6. Rocznice śmierci: ++ Aleksandra Lidacka, Stanisław Harosz, Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - Św. Jacka; piątek – Św. Bernarda; sobota – Św. Piusa X.

2. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc Caritas dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich podtopień i nawałnic.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kolonii Kamień: P. Zdzisława Kotowska; P. Izabella; P. Sylwia Dobrzańska; P. Anna Rybak; P. Małgorzata Szkudlarek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli ciekawe artykuły: 30 lat temu w Częstochowie; Manifestacja czy świadectwo? W Gościu Niedzielnym: Kierunek Niebo; Pakt dla rodziny.

5. Rocznice śmierci: ++ Krzysztof Kołodziejczyk, Genowefa Owczarz, Julian Raźnik, Zuzanna Bardzel, Marianna Woś, Czesław Witczak, Janina Jurak, Anna Śpiewak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021
SPRAWY KANCELARYJNE: tel. 502 369 040

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Św. Teresy Benedykty od Krzyża; wtorek: Św. Wawrzyńca; środa: Św. Klary; w piątek: Msza św. o godz. 18 przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i procesja różańcowa; sobota: Św. Maksymiliana Marii Kolbego; Niedziela: Uroczystość Wniebowzięcia NMP (błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców).

2. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na pomoc Caritas dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich podtopień i nawałnic.

3. Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.

4. 14 sierpnia w sobotę o godz. 16 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej. Podobnie jak w minionych latach jest to wydarzenie kulturalne, które odbywa się w Solcu nad Wisłą i w naszym kościele parafialnym.

XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021


1. Obchodzimy 77 r. wybuchu Powstania Warszawskiego. Składamy hołd bohaterom i modlimy się dla nich o życie wieczne.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa: Św. Jana Marii Vianneya; piątek: Przemienienie Pańskie (Święto) – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach godz. 9.30 i 10.45. To także Pierwszy Piątek Miesiąca – spowiedź od godz. 17.30; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, a o godz. 17.30 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata.

3. Odwiedziny chorych: ks. Krzysztof w czwartek od godz. 8. (Ks. Proboszcz za tydzień w piątek od godz. 8).

XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021


1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Starajmy się otoczyć naszą modlitwą oraz konkretną pomocą osoby starsze. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek Św. Joachima i Anny; czwartek: Św. Marty; sobota: Św. Ignacego z Loyoli

2. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu. Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na działalność misyjną MIVA Polska.

3. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii i remonty.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30