Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVI Niedziela Zwykła - 18.07.2021


1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek: Bł. Czesława; czwartek: Św. Marii Magdaleny; piątek: Św. Brygidy; sobota: Św. Kingi.

2. W przyszłą niedzielę z racji Św. Krzysztofa poświecenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu. Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na działalność misyjną.

3. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę - na bieżące utrzymanie parafii i remonty.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Park: P. Lucyna Polak, P. Teresa Wiśniewska, P. Ewa Piotrowska, P. Krystyna Kutyna, P. Artur Jakubczyk, P. Emilia Wiśniewska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021
.

1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek: 13 lipca o godz. 18 Msza św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i procesja różańcowa; piątek NMP z Góry Karmel.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Park: P. Stanisława Jolanta Grabowska, P. Zofia Czarnecka, P. Barbara Maj, P. Anna Stochmal, P. Danuta Ułanek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy obchodzić w tym miesiącu: ++ Anna Jastrzębska, Urszula Klucznik, Jan Mroczkowski, Zofia Złotucha, Cecylia Wikira, Cecylia Wnuk, Elżbieta Fluda, Stanisław Gozdur, Barbara Morek, Janina Witczak, Józef Mroczkowski, Natalia Solis, Genowefa Sobko, Henryk Wójtowicz, Marianna Szkutnik, Jan Śpiewak, Regina Kułaga, Stefania Morszczyzna, Jan Cieplak, Mieczysław Ciostek, Julianna Pawlińska, Lech Jędryszek, Marianna Kurta, Tadeusz Wróbel, Zofia Lasek, Mieczysław Marniak, Leokadia Kuźnicka, Bolesław Tumala, Henryk Jakubczyk, Bogumiła Jastrzębska, Stanisław Zyska, Kazimierz Wit, Łucja Mendak, Irena Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIV Niedziela zwykła - 04.07.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek: Św. Jana z Dukli.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kamienia Wierzby: P. Mieczysława Wychodzka, P. Grzegorz Walczak, P. Andrzej Sikora, P. Katarzyna Bardzel, P. Renata Dzierżak. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

3. Wczoraj 2 Pary przyjęły Sakrament Małżeństwa. Życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za dekorację kościoła.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Jutro kancelaria nieczynna.

5. Wczoraj pożegnaliśmy śp. + Ryszarda Majaka z Kamienia. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy obchodzić w tym tygodniu: ++ Cecylia Maciejewska, Henryk Zima, Ryszard Wiśniewski, Bolesław Strachacki, Łucja Szmidt, Wojciech Kulig, Genowefa Lasek, Wanda Biernacka, Agnieszka Frączek, Stefania Gozdur, Cecylia Cieślak, Monika Świrkosz, Anna Czaja, Władysław Turczyn, Andrzej Wójtowicz, Stanisław Dobosz, Jan Bardzel, Leszek Wilk, Stanisław Wrzochol, Zofia Dul, Stanisław Ciostek, Henryk Kutyna, Henryk Fota, Edward Mordel, Bronisława Mordel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIII Niedziela Zwykła - 27.06.2021
1. Polscy Biskupi odwołują dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obowiązywała podczas epidemii. Przypominają, że każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. oraz w Święta nakazane. W kościołach można zajmować 75% miejsc. Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek: Św. Ireneusza, we wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele: godz. 8 (Msza św. wspólna) i godz. 18. W Zgodzie: 9.30; Kępa Gostecka: 10.45. Ofiary na tzw. Świętopietrze. Kancelaria nieczynna. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Piątek: pierwszy miesiąca: od rana odwiedzamy chorych. Spowiedź o godz. 17.30. Sobota: Św. Tomasza Ap. i pierwsza sobota miesiąca: adoracja o godz. 17. O godz. 17.30 Msza św. wynagradzająca. Z okazji imienin życzymy Ks. Proboszczowi obfitych Łask Bożych i opieki MB.

3. Dziś o godz. 17 Msza św. na cmentarzu. (Od przyszłego roku zostanie zmieniona godz. Mszy św. na cmentarzu na godz.12).

XII Niedziela Zwykła - 20.06.2021
1. Polscy Biskupi odwołują dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obowiązywała podczas epidemii. Przypominają, że każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. oraz w Święta nakazane. W kościołach można zajmować 75% miejsc. Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

2. Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych do Sanktuarium w Kałkowie i na Św. Krzyż w czwartek, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17 Msza św. na cmentarzu. (Od przyszłego roku zostanie zmieniona godz. Mszy św. na cmentarzu na godz.12).XI Niedziela Zwykła - 13.06.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek – Św. Brata Alberta.

2. Dziś o godz. 12 Msza św. wspólna przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 11.30.

X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021
1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – Św. Jadwigi Królowej; czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.30 (procesja do 4 ołtarzy na Kalwarii); piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Seca NMP. Ofiary składane dziś do puszki – przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Poświęcenie pól: środa – godz. 19.15 Kępa Piotrawińska; czwartek - godz. 18.00 Piotrawin i Kol. Piotrawin (w kościele).św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30