Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVI Niedziela Zwykła - 23.07.2023
1. W liturgii: Poniedziałek – Św. Kingi; wtorek – Św. Jakuba; Środa – Św. Anny i Św. Joachima - Rodziców NMP.

2. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświecenia na parkingu będą przeznaczone na MIVA Polska – pomoc misjonarzom (więcej informacji na plakacie w gablocie).

3. 5 sierpnia będziemy gościć pieszą pielgrzymkę (Lublin – Jasna Góra). Przy szkole w Kamieniu będzie odpoczynek. Prosimy, aby Mieszkańcy Piotrawina i Kolonii Piotrawin przygotowali posiłek dla Pielgrzymów.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

5. Prasa katolicka. Niedziela: Co się stało z Apostołami? Zanim wydamy opinię; Współczesność w Biblii. W Gościu Niedzielnym: Nowi Kardynałowie; Co by było, gdyby…

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Kołodziejczyk, P. Joannie Przychodzeń, P. Annie Przychodzeń, P. Ewie Mosińskiej, P. Karolowi Błaziakowi. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Barbarę Lejwoda, P. Małgorzatę Bień, P. Annę Kania, P. Halinę Wit, P. Barbarę Wit, P. Adama Krzaka.

7. Rocznice śmierci: ++ Teresa Ciostek, Cecylia Głodzik, Tadeusz Wróbel, Janina Buczek, Janusz Ułanek, Władysława (k) Mikołajczyk, Henryk Piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XV Niedziela Zwykła - 16.07.2023
1. W liturgii: sobota – Św. Marii Magdaleny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na MIVA Polska – pomoc misjonarzom.

2. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 – 17.

3. 5 sierpnia będziemy gościć pieszą pielgrzymkę (Lublin – Jasna Góra). Przy szkole
w Kamieniu będzie odpoczynek. Prosimy, aby Mieszkańcy Piotrawina przygotowali posiłek dla Pielgrzymów.

4. Prasa katolicka.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.

6. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Annę Przychodzeń, P. Iwonę Błaziak, P. Teodozję Przychodzeń, P. Henryka Kołodziejczyka, P. Ewę Mosińską.

7. Rocznice śmierci: ++ Marianna Kurta, Leokadia Kuźnicka, Bolesław Tumala, Henryk Jakubczyk, Stanisław Zyska, Kazimierz Wit, Lucja Mendak, Irena Wróbel, Cecylia Skrzyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIV Niedziela Zwykła - 09.07.2023
1. W liturgii: Wtorek – Św. Benedykta; sobota – Św. Bonawentury.

2. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 – 17.

3. Prasa katolicka.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.

5. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Katarzynę Kosik, P. Ewę Włodarczyk, P. Karolinę Grzęda, P. Elżbietę Kręcisz, P. Ilonę Kręcisz.

6. Rocznice śmierci: ++ Jan Cieplak, Stefania Morszczyzna, Mieczysław Ciostek, Mieczysław Marniak, Stanisław Wajs, Teresa Lidacka, Lech Jędryszek, Paweł Lichota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIII Niedziela zwykła - 02.07.2023
1. W liturgii: Poniedziałek – Św. Tomasza Ap.; czwartek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; piątek – pierwszy miesiąca (od rana Komunia dla Chorych); sobota - Św. Jana z Dukli.

2. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 – 17.

3. Zapowiedzi: Mateusz Boroch kaw. z par. Wilków i Monika Piłat panna z par. tut.; Artur Kuśmierz kaw. z par. Gościeradów i Martyna Spyt panna z par. tut.; Patryk Fotystek kaw. z par. Staszów i Agata Markiewicz panna z par. tut.; Kamil Szafran kaw. z par. Opole Lubelskie i Dominika Chodoła panna z par. tut.

4. Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ,,Piotr i Wianki” i OSP Potrawin zapraszają na Sąsiedzkie Grillowanie 9 lipca od. Godz. 15 na Stadionie w Piotrawinie. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. Bóg zapłać pielgrzymom z Rady Miasta Józefowa nad Wisłą za ofiarę na Kościół 100 zł.

6. Prasa katolicka.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.

8. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Magdalenę Kanar, P. Iwonę Jezierską, P. Irenę Podsiadły, P. Irenę Dębiec, P. Elżbietę Wieczorek.

9. Rocznice śmierci: ++Regina Kułaga, Zofia Lasek, Ryszard Zaparty. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


XII Niedziela Zwykła - 25.06.2023
1. W liturgii: Środa – Św. Ireneusza; Czwartek – Św. Ap. Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 8 i 18; w kaplicach 9.30 i 10.45. sobota (pierwsza miesiąca) – Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, Msza św. Wynagradzająca o godz. 17.30.

2. Dziś o godz. 11.30 - różaniec na cmentarzu; 12.00 – Msza św. na cmentarzu.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18;
w każdą niedzielę: o godz. 11.30.

5. Wyjazd na pielgrzymkę Dzieci Komunijnych i Rocznicowych z Rodzicami do Krakowa: wtorek 27 czerwca o godz. 6 Msza św. i po niej wyjazd do Krakowa.

6. Zapowiedzi: Marcin Pawłowski kaw. z par. tut., Aleksandra Stefańczak panna z par. Rybitwy; Mateusz Boroch kaw. z par. Wilków i Monika Piłat panna z par. tut.

7. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, czwartek i piątek
w godz. 16 – 17.


8. Prasa katolicka: Niedziela: Miłość wymaga pracy; Co znaczy naśladować Jezusa dziś?; Gość Niedzielny: Miłosierdzie i ekologia; Nauka dla przyszłości.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Szczygieł, P. Sylwii Włodarczyk, P. Krzysztofowi Ostrach. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Natalię Stepaniuk, P. Ewelinę Muciek, P. Annę Zaparty, P. Małgorzatę Kołodziejczyk; P. Krzysztofa Witczaka; P. Danutę Szmit, P. Magdalenę Biernacką, P. Marię Stalka, P. Marię Górecką.

10. Rocznice śmierci: ++Julianna Pawlińska, Bogdan Śliwiński, Emilia Strachacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XI Niedziela Zwykła - 18.06.2023
1. W liturgii: Środa – Św. Alojzego; sobota – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela.

2. W niedzielę 25 czerwca: O godz. 8 - Msza św. wspólna przez wstaw. Św. Jana;
11.30 - różaniec na cmentarzu; 12.00 – Msza św. na cmentarzu.


3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18;
w każdą niedzielę: o godz. 11.30.

4. Ks. Krzysztof przypomina, że do 20 czerwca trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę Dzieci Komunijnych i Rocznicowych z Rodzicami do Krakowa.

5. Zapowiedzi: Marcin Pawłowski kaw. z par. tut., Aleksandra Stefańczak panna z par. Rybitwy.

6. Prasa katolicka: Niedziela: Bezwzględna moc prawdy; Święty w trudnych czasach; Gość Niedzielny: Między sercem a rozumem; Wojna do zatrzymania.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Teresie Wrona, P. Katarzynie Gazda, P. Danucie Noszczyk, P. Joannie Ciostek, Państwu Marii i Mirosławowi Józefackim. W sobotę prosimy na godz. 9 z Głodna: P. Natalię Stepaniuk, P. Ewelinę Muciek, P. Grażynę Szczygieł, P. Annę Zaparty, P. Annę Ostrach, P. Sylwię Włodarczyk,

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej +Zofię Rękas z Kaliszan Kolonii. Rocznice śmierci: ++ Józef Jakubowski, Jadwiga Kłódka, Wacław Sobka, Zofia Kamińska, Grzegorz Czuba, Władysław Olender, Ryszard Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
X Niedziela Zwykła - 11.06.2023
1. W liturgii: Wtorek – Św. Antoniego z Padwy; Środa – Bł. Michała Kozala;

Czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała (Msza św. o godz. 18 i procesja do 4 ołtarzy przy kościele); O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1. Koła Różańcowe, 2. Legion Maryi, 3. Radę Duszpasterską, 4. Rodziców, których dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. i Rodziców Młodzieży, która przyjęła Sakr. Bierzmowania.
Piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (Msza św. o godz. 18); Sobota – Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18; w każdą niedzielę: o godz. 11.30.

3. We wtorek gościliśmy pielgrzymkę osób niepełnosprawnych (ok. 1000 osób). O godz. 11 była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Bp Adama Baba. Po niej spotkanie integracyjne dla Pielgrzymów. Dziękujemy Panu Wójtowi, a szczególnie Druhom Strażakom z naszej Gminy, którzy przez kilka godzin pomagali przy kierowaniu ruchem i przy parkowaniu autokarów oraz za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom pielgrzymki. Dziękujemy także zespołowi muzycznemu za część artystyczną.

4. Dziękujemy Druhom Strażakom z OSP Piotrawin oraz Paniom i Panom niosącym obrazy i chorągwie za pomoc przy organizacji procesji, dziękujemy Mieszkańcom Piotrawina za przygotowanie 4 ołtarzy.

5. Ks. Krzysztof przypomina, że do 20 czerwca trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę Dzieci Komunijnych i Rocznicowych z Rodzicami do Krakowa.

6. Msza św. na cmentarzu będzie sprawowana 25 czerwca (niedziela) o godz. 12.

7. Zapowiedzi: Jakub Pastwa kaw. z par. tut. i Klaudia Pietrzak panna z Włodawy.

8. Prasa katolicka: Niedziela: Kiedy traci wiarę ktoś bliski; Wstrząsająca przepowiednia z Japonii; Gość Niedzielny: Nie jesteśmy Bogami; Agonia świata chrześcijańskiego?

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Państwu Krystynie i Stanisławowi Raźnik. W sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła ze Starych Kaliszan: P. Małgorzatę Jackowską, P. Teresę Wronę, P. Zofię Józefacką, P. Joannę Piątek, P. Adriannę Sochalską, P. Annę Ścibor, P. Mariana Bardzel, P. Małgorzatę Rosołowską, P. Katarzynę Gazdę.

10. Rocznice śmierci: ++Ewa Cybula, Adam Lasota, Paweł Skrzyński, Renisława Dyszczak, Irena Kania, Sławomir Ostrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30