Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXX Niedziela Zwykła - 25 października 2020r.
1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa - Świętych Szymona i Judy Tadeusza; Niedziela Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ze względu na sytuację związaną z epidemią odwołujemy Mszę św. na cmentarzu 1 i 2 listopada. W niedzielę o godz. 12.00. Msza św. w kościele w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone na bieżące potrzeby remontowe i gospodarcze w parafii. Ofiary można także wpłacać na konto Parafii. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii.
XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020r.
1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania. Również po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby przez śpiew chwalić Pana Boga. W wielu parafiach chóry ubogacają liturgię a w naszej parafii także nie brakuje utalentowanych osób, które serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w pracę w chórze parafialnym.
XXVIII Niedziela Zwykła - 11 października 2020r.
1. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem, którego używał Św. Jan Paweł II: Totus Tuus – Cały Twój. Ofiary składane do puszki po Mszach św. przeznaczone są na fundusz stypendialny, który obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.
XXVII Niedziela Zwykła - 04 października 2020r.
1. Miesiąc październik w szczególny sposób poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki Koło Różańcowe z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne i Rodziców, w soboty młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. W tym dniu tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny, który obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
XXVI Niedziela Zwykła - 27 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica), zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni: w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Św. Wacława, we wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; w środę św. Hieronima; czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek św. Aniołów Stróżów.

3. Jutro o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki spowiednika św. Faustyny czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 13 spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach by uczcić Godzinę Miłosierdzia i wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy jutro o godz. 15.00 przy kościele.
XXV Niedziela Zwykła - 20 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy:
- zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica),
-zachować bezpieczną odległość,
- dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Św. Mateusza, w środę św. Ojca Pio.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową: przeniesienie relikwii Św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel oraz uroczyste, kanoniczne wprowadzenie Ks. Proboszcza na Urząd Parafii Piotrawin, którego dokona Ks. Dziekan. Do przygotowania procesji prosimy Druhów Strażaków z Piotrawina. Koła Różańcowe i Legion Maryi prosimy o przygotowanie feretronów.
XXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy:
- zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica),
-zachować bezpieczną odległość ,
- dezynfekować dłonie.
W kruchcie wystawiony jest płyn do dezynfekcji oraz maseczki jednorazowe, które ofiarowała anonimowo jedna z Rodzin naszej Parafii. Bóg zapłać.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek MB Bolesnej. W Piątek Św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W związku ze Świętem Św. St. Kostki w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie przyborów szkolnych.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail