Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

XXX Niedziela Zwykła - 25 października 2020r.
1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa - Świętych Szymona i Judy Tadeusza; Niedziela Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ze względu na sytuację związaną z epidemią odwołujemy Mszę św. na cmentarzu 1 i 2 listopada. W niedzielę o godz. 12.00. Msza św. w kościele w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone na bieżące potrzeby remontowe i gospodarcze w parafii. Ofiary można także wpłacać na konto Parafii. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii.
XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020r.
1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania. Również po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby przez śpiew chwalić Pana Boga. W wielu parafiach chóry ubogacają liturgię a w naszej parafii także nie brakuje utalentowanych osób, które serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w pracę w chórze parafialnym.
XXVIII Niedziela Zwykła - 11 października 2020r.
1. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem, którego używał Św. Jan Paweł II: Totus Tuus – Cały Twój. Ofiary składane do puszki po Mszach św. przeznaczone są na fundusz stypendialny, który obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki KR z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne, w soboty młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.
XXVII Niedziela Zwykła - 04 października 2020r.
1. Miesiąc październik w szczególny sposób poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o 11.30. Prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki Koło Różańcowe z Piotrawina, we wtorki KR z Kamienia, w środy z Kaliszan, w czwartki z Głodna, Janiszowa i Łazisk, w piątki dzieci pierwszokomunijne i Rodziców, w soboty młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania; w niedzielę Legion Maryi.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. W tym dniu tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny, który obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
XXVI Niedziela Zwykła - 27 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy: zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica), zachować bezpieczną odległość, dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni: w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Św. Wacława, we wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; w środę św. Hieronima; czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek św. Aniołów Stróżów.

3. Jutro o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki spowiednika św. Faustyny czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 13 spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach by uczcić Godzinę Miłosierdzia i wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy jutro o godz. 15.00 przy kościele.
XXV Niedziela Zwykła - 20 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy:
- zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica),
-zachować bezpieczną odległość,
- dezynfekować dłonie.
Spowiedź: w niedzielę 15 min. przed Mszą Św. w kaplicy (obok kościoła) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W dzień powszedni spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Św. Mateusza, w środę św. Ojca Pio.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową: przeniesienie relikwii Św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel oraz uroczyste, kanoniczne wprowadzenie Ks. Proboszcza na Urząd Parafii Piotrawin, którego dokona Ks. Dziekan. Do przygotowania procesji prosimy Druhów Strażaków z Piotrawina. Koła Różańcowe i Legion Maryi prosimy o przygotowanie feretronów.
XXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2020r.
1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw należy:
- zasłonić nos i usta (maseczka, przyłbica),
-zachować bezpieczną odległość ,
- dezynfekować dłonie.
W kruchcie wystawiony jest płyn do dezynfekcji oraz maseczki jednorazowe, które ofiarowała anonimowo jedna z Rodzin naszej Parafii. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek MB Bolesnej. W Piątek Św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W związku ze Świętem Św. St. Kostki w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie przyborów szkolnych.

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45