Zdjęcie miesciąca Maj

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

III Niedziela zwykła

1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu, swoje urodziny i imieniny oraz inne rocznice, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

2.Wykonany został drewniany klęcznik na relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Uroczystość odbędzie się w sobotę 22 lutego w dzień objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wystrój na uroczystości wykona kwiaciarnia Frezja.
II Niedziela zwykła
Dzień dziadka i babci. Życzenia z modlitwą o wytrwanie w wierze.

1.Bliski Wschód jest dla nas ważny. I to nie tylko jako kolebka chrześcijaństwa, ale też naszej cywilizacji i kultury. Tam narodziło się rolnictwo i hodowla zwierząt, tam powstało pierwsze prawo i struktury państwowe. Jeśli zamkniemy oczy i nie będziemy o to dbać, o to walczyć, to zamkniemy się w czterech ścianach, albo wręcz w świecie wirtualnym, gdzie nic się nie liczy, nie ma historii, tradycji, przeszłości, jest tylko myślenie o sobie. Pewne jest to, że w przypadku konfliktu najbardziej ucierpią Jazydzi. Po pierwsze, zostaną odcięci od pomocy humanitarnej. Ludzie, którzy mieszkają pięć i pół roku w namiotach w obozach dla przesiedleńców, zostaną pozostawieni samym sobie.
Św. Chrztu Pańskiego
Chrzest Pański, święto, jasełka dzieci ze Szkoły w Kamieniu.

1. Chrzest jest wypełnioną obietnicą Boskiego daru, który czyni człowieka synem w Synu. Jesteśmy dziećmi naszych rodziców naturalnych, ale w chrzcie otrzymujemy pierwotne ojcostwo i prawdziwe macierzyństwo. Nie może mieć Boga za Ojca, kto nie ma Kościoła za matkę. Św. Cyprian
II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim
1. Jutro piszemy na drzwiach litery K+M+B, które mają oznaczać imiona Mędrców lub też mogą być pierwszymi literami łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi – po łacinie: “Christus mansionem benedicat”. Po sumie spotkanie opłatkowa dla rady duszpasterskiej.
Gaudete, radujcie się. II Niedziela adwentu
III Niedziela Adwentu Różowa, gaudete, radujcie się!

1. Aby wejść głębiej w sens Narodzenia Pańskiego, aby przemienić nasze życie trzeba rozpocząć od reformy dusz ludzkich. Rekolekcje adwentowe 18 i 19 grudnia środa i czwartek. Prowadzi ks. mgr Mirosław Barański ze Świdnika.

W Kościele godz. 9.30, 16.00 i 17.00. Kępa G. godz. 11.00 Zgoda 18.30. Godziny spotkań bez zmian. W wigilię 24-go grudnia Msza poranna za tych, którzy zakończyli ziemskie życie, stają na sąd Boży. Przed nimi wybranie lub wieczne potępienie. Możemy na wiele sposobów pomóc naszym zmarłym, aby osiągnęli zbawienie.
II Niedziela Adwentu

1. XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości – powiedział Papież Franciszek.
I Niedziela Adwentu
I Niedziela Adwentu Ofiary na tacę na ubezpieczenie naszego kościoła, kaplic 910 zł.

1. Słuchamy listu Metropolity na Adwent 2019r. Zapraszamy na roraty Msza św. o Matce Bożej w dni powszednie godz. 7.00.