Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXX Niedziela Zwykła - 29.10.2022
1. W liturgii: środa: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. w kościele o godz. 9, na cmentarzu: różaniec o godz. 11.30 i o godz. 12 Msza św., a po niej procesja; czwartek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. w kościele o godz. 8, na cmentarzu: różaniec o godz. 11.30 i o godz. 12 Msza św.

2. 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Od rana odwiedzamy chorych, spowiedź od godz. 16.00 – 16.30, Msza św. z pierwszego piątku o godz. 17; Pierwsza sobota: Adoracja o godz. 16, o godz. 16.30 Msza św. wynagradzająca.

4. W dniach 1-8 listopada można ofiarować odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Należy w tych dniach być w stanie Łaski uświęcającej, pobożnie odwiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: Mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamienia.

6. Państwa Radnych prosimy o pomoc w dostarczeniu kartek wypominkowych do Rodzin w naszej Parafii. Kartki można odbierać w zakrystii. Harmonogram modlitwy wypominkowej jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej Parafii.

7. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii, natomiast ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

8. W zakrystii można kupić kalendarze Maryjne na 2024r.

9. Prasa katolicka. Niedziela: Porozmawiajmy o umieraniu; Rozmowy międzypokoleniowe; Głos Boga. W Gościu Niedzielnym: Gra o duszę; Czy Bóg ceni śmierć?

10. Dziękujemy za sprzątanie i kwiaty do kościoła: P. Oldze Filipek-Mosińskiej, P. Urszuli Filipek, P. Anecie Mroczek, P. Beacie Maj, M. Małgorzacie Bidzińskiej. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Huberta Śpiewaka, P. Bożenę Książek, P. Beatę Grzebińską, P. Małgorzatę Książek, P. Iwonę Książek, P. Annę Borowiec, P. Annę Grądziel, P. Waldemara Jackowskiego.

11. Rocznice śmierci: ++Jan Szmit, Bolesław Rakowski, Bronisława Kwiatkowska, Anna Świder, Zofia Sochalska, Czesława Osuch, Janina Mroczkowska, Zofia Łyjak, Danuta Jabłońska, Zofia Sochaj, Stanisław Piątek, Ks. Władysław Osuch, Mieczysław Jabłoński, Wanda Jaśkowska, Tomasz Walkiewicz, Jan Tumala, Zofia Jagiełło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2023
1. W liturgii: sobota – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: Mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamienia, środa: Kaliszan, czwartek: Głodna, Janiszowa, Łazisk; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: Koła Różańcowe, niedziela: Legion Maryi.

3. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Fundusz Solidarności Misyjnej.

4. W zakrystii można kupić kalendarze Maryjne na 2024r.

5. Państwa Radnych prosimy o pomoc w dostarczeniu kartek wypominkowych do Rodzin w naszej Parafii. Kartki można odbierać w zakrystii.

6. W dniach: 1 i 2 listopada Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

7. Prasa katolicka. Niedziela: Pojednać małżonków, Izrael a bezpieczeństwo Polski, Relacje z Panem Bogiem. W Gościu Niedzielnym: Szansa dla kościoła; W służbie Bogu i ludziom.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Panu Kościelnemu (nikt nie przyszedł do pomocy przy sprzątaniu). W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Małgorzatę Bidzińską, P. Beatę Maj, P. Anetę Mroczek, P. Waldemara Pakułę, P. Urszulę Filipek, P. Olgę Mosińską.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Elżbietę Lasek z Kaliszan Kolonii. Rocznice śmierci: + Tadeusz Świerkosz, Zygmunt Świątek, Stanisława Jadczak, Leszek Chechliński, Mieczysław Jabłoński, Elżbieta Pióro, Maria Nieróbca, Leszek Chechliński, Grzegorz Kijak, Jerzy Konior, Wiesława Adamczyk, Stanisław Czaja, Alina Rutkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXVIII Niedziela Zwykła - 15.10.2023
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej; wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego; środa – Św. Łukasza Ewangelisty; piątek – Św. Jana Kantego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: Mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamienia, środa: Kaliszan, czwartek: Głodna, Janiszowa, Łazisk; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: Koła Różańcowe, niedziela: Legion Maryi.

3. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Fundusz Papieski Jana Pawła II (stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin). Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Fundusz Solidarności Misyjnej.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Nowożeńcom Magdalenie i Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

6. W zakrystii można kupić kalendarze Maryjne na 2024r.

7. Państwa Radnych prosimy o pomoc w dostarczeniu kartek wypominkowych do Rodzin w naszej Parafii. Kartki można odbierać w zakrystii.

8. Prasa katolicka. Niedziela: Marzenia Św. Jana Pawła II; Dramatyczny głos Papieża; Czarna śmierć. W Gościu Niedzielnym: Papieska historia; Kościół w Polsce w 2023r.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Elżbiecie Chylińskiej, P. Helenie i Marii Jakubczyk. P. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Barbarę Dębicką, P. Magdalenę Czyż, P. Anetę Czyż, P. Agnieszkę Rosły, P. Iwonę Kosik, P. Roberta Kupis, P. Karolinę Tomala.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jadwigę Czaplę z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: +Krystyna Kozieł, Piotr Węgrzyn, Zdzisław Buda, Stanisław Węzka, Cecylia Szczęsna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2023
1. W liturgii: piątek 13 dzień miesiąca – Msza św. przez wstaw. MB Fatimskiej o godz.17 (można jeszcze zgłaszać intencje), a po niej procesja różańcowa z lampionami. (nie ma nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30).

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: Mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamienia, środa: Kaliszan, czwartek: Głodna, Janiszowa, Łazisk; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: Koła Różańcowe, niedziela: Legion Maryi.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. W przyszłą niedzielę w Dniu Papieskim - ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Fundusz Papieski Jana Pawła II (stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

4. Na Mszy św. o godz. 12 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie Młodzieży i Rodziców w sprawie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na Mszę św. o godz. 12, a po niej spotkanie formacyjne.

6. W zakrystii można kupić kremówki papieskie. (cena: 8 zł, dochód przeznaczony na Centrum Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej).

7. Od przyszłej niedzieli będzie można kupić w zakrystii kalendarze Maryjne na 2024r.

8. Prasa katolicka. Niedziela: Czego katolik nie może? Na ratunek Ojczyźnie. W Gościu Niedzielnym: Ile demokracji w Kościele? Zgorszenie w Kościele; Pod opiekę Matki Bożej.

9. Nowożeńcom Katarzynie i Rafałowi życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Joannie Nowak, P. Agnieszce i P. Wojciechowi Pióro, P. Beacie i P. Dariuszowi Dajos, P. Dorocie Kowalczyk, P. Halinie Szkutnickiej, P. Elżbiecie Glibowskiej. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Elżbietę Chylińską, P. Helenę Jakubczyk, P. Barbarę Dębicką, P. Magdalenę Czyż, P. Anetę Czyż, P. Agnieszkę Rosły, P. Iwonę Kosik.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Janinę Sobkę z Kopaniny Kaliszańskiej i +Bogumiłę Świątkowską z Piotrawina. Rocznice śmierci: +Stanisław Wiśniewski, Krystyna Grądziel, Zofia Fota, Henryk Pawłowski, Anna Skwarek, Wanda Głodzik, Marek Korgul, Danuta Kwiatkowska, Eugeniusz Pająk, Rozalia Stolarek, Lucyna Głodzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2023
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Aniołów Stróżów; środa – Św. Franciszka z Asyżu; czwartek – Św. Siostry Faustyny; piątek – pierwszy miesiąca: od rana odwiedzamy chorych, spowiedź o godz. 16.30; sobota – NMP Różańcowej, pierwsza sobota miesiąca: Msza św. z pierwszej soboty o godz. 17.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: Mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamienia, środa: Kaliszan, czwartek: Głodna, Janiszowa, Łazisk; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: Koła Różańcowe, niedziela: Legion Maryi.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie. Natomiast w przyszłą niedzielę: na misje.

4. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

6. W przyszłą niedzielę można będzie kupić kremówki papieskie. (cena: 8 zł, dochód przeznaczony na Centrum Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej).

7. Dzień Papieski: niedziela 15 października.

8. Zapowiedzi: Krzysztof Piątek z Parafii tutejszej i Katarzyna Grzywa z Parafii Wrzelowiec.

9. Prasa katolicka. Niedziela: Kościół się zmienia; Aniołowie są dla nas; Widział czyściec; Gość Niedzielny: Uśmiech Opatrzności; Zło się rozsiewa. Gość Extra zatytułowany: Matka Uczniów – ciekawe artykuły o różańcu i objawieniach Maryjnych.

10. Dziękujemy za sprzątanie i kwiaty do kościoła Państwu: Wandzie, Anicie, Alanowi Gogół W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Janiszowa: P. Monikę Filiks, P. Ewę Szkutnicką, P. Dorotę Kowalczyk, P. Beatę Dajos, P. Halinę Szkutnicką, P. Agnieszkę Pióro, P. Joannę Nowak.

11. Jutro o godz. 14 Msza św. pogrzebowa Janiny Sobki z Kopaniny Kaliszańskiej. Rocznice śmierci: +Władysław Stola, Marian Szczuczek, Maria Cholewińska, Zenon Kowalski, Wiesław Maruszczak, Jan Sawicki, Zdzisław Szczygieł, Helena Stalka, Piotr Giza, Krystyna Rybak, Danuta Świerkosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023
1. W liturgii: środa – Św. Wincentego a Paulo; czwartek – Św. Wacława; piątek: Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; sobota – Św. Hieronima.

2. Dziś w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 12, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Piotr Skwira – Kanclerz Moderator Sądu Metropolitalnego i Duszpasterz Kobiet Archidiecezji Lubelskiej. Prosimy o przygotowanie feretronów. Druhów Strażaków z OSP Piotrawin prosimy o pomoc przy organizacji procesji. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

3. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

4. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na Seminarium Duchowne
w Lublinie.

5. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców planujemy na początek października.

6. Zapowiedzi: Krzysztof Piątek z Parafii tutejszej i Katarzyna Grzywa z Parafii Wrzelowiec.

7. Prasa katolicka. Niedziela: Święci nie umierają, działają; Egzamin z Miłosierdzia;
W Gościu Niedzielnym: Kierunek odnowy; Czas próby.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Barbarze Rybak, P. Beacie Czaja, P. Ewelinie Drąg, P. Helenie Kurek, P. Halinie Wit. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Janiszowa: P. Michała Gogół, P. Wandę Gogół, P. Monikę Filiks, P. Ewę Szkutnicką, P. Dorotę Kowalczyk, P. Beatę Dajos.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Annę Deputat-Fidler i +Stanisława Dobijasa. Rocznice śmierci: + Zbigniew Kurek, Tadeusz Dyszczak, Ryszard Kalisz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Stanisława Kostki; czwartek – Św. Mateusza; sobota – Św. Ojca Pio.

2. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 12. Prosimy o przygotowanie feretronów. Druhów Strażaków z OSP Piotrawin prosimy o pomoc przy organizacji procesji. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

5. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców planujemy na początek października.

6. Prasa katolicka. Niedziela: Kto kradnie dzieci? Jacy są pielgrzymi? Jest także dodatkowy Kwartalnik Niedzieli w cenie 15 zł, a w nim: Bitwa o pamięć; Tajemnice Fatimskie; Kulisy wyboru Jana Pawła II; W Gościu Niedzielnym: Czy Papież potrzebuje obrony? Gdy emocje zastępują rozum.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Elżbiecie Jakubczyk i P. Marii Spyt. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Barbarę Rybak, P. Jakuba Rybaka, P. Annę Drąg, P. Janinę Wit, P. Marzenę Samonek, P. Beatę Czaję, P. Helenę Kurek.

8. Rocznice śmierci: + Halina Borecka, Krystyna Osuch, Helena Czerwonka, Władysław Wicha, Irena Owcarz, Marianna Skrzyńska, Jadwiga Jastrzębska, Mieczysława Stola, Jan Król. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30