Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
VI Niedziela Wielkanocy - 22.05.2022
1. W liturgii: wtorek - NMP Wspomożycielki Wiernych; czwartek: Św. Filipa Neri; W przyszłą niedzielę 29 maja o godz. 12 Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. W następną niedzielę – taca na bieżące utrzymanie parafii.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziców, których dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Św. o sprzątanie kościoła i terenu przy kościele.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Jak zrozumieć Papieża? Tydzień w Kościele. W Gościu Niedzielnym: Kto popiera zło? To nie Bóg zawinił.

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: +Witold Kozieł z Kamienia i +Zbigniew Muciek z Piotrawina. Rocznice śmierci: Janina Grądziel, Stanisława Grądziel, Antonina Olender, Adam Banaś, Władysława Jakóbczyk, Stanisław Lichota, Lidia Spyt, Helena Ciostek, Józef Mendak, Stanisław Olender, Helena Hetman, Andrzej Gruchała, Józef Smyrgała, Piotr Jaśkowski, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski, Piotr Chechliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Wielkanocy - 08.05. 2022
1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Stanisława BM. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie Ks. Piotr Skwira.

2. We wtorek o godz. 18.30 - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

3. W czwartek poświęcenie pól: Zgoda godz. 18.30; Kępa Gostecka godz. 19.

4. W piątek 13 maja rozpoczynamy Msze św. i Nabożeństwa Fatimskie z procesją. Można zgłaszać intencje. Msza św. o godz. 18.

III Niedziela Wielkanocy - 01.05.2022
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Atanazego, wtorek: 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski: Msze św. jak w każdą niedzielę (8,12, w kaplicach 9.30 i 10.45); środa: Św. Floriana, piątek: Św. Apostołów Filipa i Jakuba, pierwszy piątek miesiąca – od rana odwiedzamy chorych; spowiedź:17.30; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 16.30; Msza św. wynagradzająca o godz. 17.

2. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 17.30; niedziela – godz. 11.30.

3. 7 maja (sobota) przed Odpustem będzie sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstaw. Św. Stanisława (można zgłaszać intencje). Po Mszy św. – procesja z relikwiami dookoła kościoła.

4. W niedzielę 8 maja - Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława BM. Suma o godz. 12. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie ks. Piotr Skwira. Prosimy Strażaków z OSP Kaliszany Kolonia o pomoc przy organizacji procesji.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022
1. W liturgii: poniedziałek: Święto Św. Marka Ewangelisty, wtorek: Św. Wojciecha BM – głównego Patrona Polski, piątek: Św. Katarzyny Sieneńskiej. W niedzielę 1 maja - Odpust w kaplicy w Zgodzie o godz. 13.30

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. 7 maja (sobota) przed Odpustem będzie sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstaw. Św. Stanisława (można zgłaszać intencje). Po Mszy św. – procesja z relikwiami dookoła kościoła.

4. Zapraszamy Mężczyzn do modlitwy w Bractwie Św. Stanisława.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022
1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św.: godz. 8, 12. (w kaplicach 9.30; 10.45). (taca na KUL). Przyszła niedziela – Święto Bożego Miłosierdzia.

2. Dziękujemy Strażakom z OSP Kaliszany Kolonia za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa oraz za pomoc przy prowadzeniu procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy Pani Organistce za przygotowanie Grobu Pańskiego.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12 a po niej na spotkanie formacyjne. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki przeznaczone są na Caritas.

V Niedziela Wielkiego Postu - 3.04.2022
1. W poniedziałek o godz. 17 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Prof. Piotr Szczur z KUL. Msze św. we wtorek i środę o godz. 9 i 17. W Kępie Gosteckiej 10.30, Zgoda 12. Spowiedź w środę przed każdą Mszą św. Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży w środę o godz. 16. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji przeznaczone są dla Ks. Rekolekcjonisty.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 17 spotkanie z Radą Parafialną.

III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022
1. Zachęcamy do modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Rodziny, które mogą przyjąć uchodźców z Ukrainy proszone są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

2. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele o godz. 8 i 17. W kaplicach: 9.30, 10.45. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Na Mszy św, o godz. 17 zostanie poświęcona nowa figura MB Fatimskiej ufundowana przez anonimowego Darczyńcę.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na zakup nowej figury Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, figury Chrystusa Zmartwychwstałego oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail