Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
II Niedziela Zwykła - 16.01.2022
1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. W środę – Św. Józefa Sebastiana Pelczara; piątek – Św. Agnieszki.

2. Dziś na Mszę św. o godz. godz. 12 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., a po niej na spotkanie formacyjne.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Barbarze Rosołowskiej i P. Annie Jaskot.
W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła:, P. Marię Józefacką, P. Halinę Gawlik, P. Anetę Duda, P. Jolantę Rękas, P. Julię Włodarczyk, P. Krzysztofa Wójtowicza. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Dodatek: Dbaj o zdrowie; Co musi się stać by chrześcijanie byli jedno? Prawo na cmentarzach. W Gościu Niedzielnym: Historia Mojżesza, Rodzina uratuje świat, Mieć czyste sumienie.

5. Sanepid przypomina o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.

6. Rocznice śmierci: ++ Anna Śpiewak, Janina Ułanek, Janina Lidak, Cecylia Majak, Ryszard Lidacki, Krzysztof Pilichowski, Zofia Stola, Halina Wicha, Henryk Wicha, Stefania Wójtowicz, Krystyna Pietras, Mieczysław Pilichowski, Stanisław Bańczerowski, Marianna Ciesielska, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Niedziela Św. Rodziny - 26.12.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek: Św. Jana Ap. i Ewang.; wtorek: Św. Młodzianków; piątek: zakończenie roku: godz. 15– Nabożeństwo, 15.30 - Msza św.

2. Dziękujemy Mieszkańcom Kaliszan Kolonii za dekorację i posprzątanie kościoła na Święta.

3. W piątek o godz. 9 prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła: P. Elżbietę Lasek, P. Annę Matuska, P. Lidię Woś, P. Edytę Kalisz, P. Barbarę Kramek, P. Ewelinę Gorczyca. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Arcybiskup Stanisław Budzik informuje, że w tym roku w parafiach naszej diecezji nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska. Możemy poświęcić nowe domy lub mieszkania. Wzorem ubiegłego roku będziemy zapraszać poszczególne miejscowości na Mszę św. z błogosławieństwem rodzin. Rodziny otrzymają także przygotowaną w pojemniczkach wodę święconą oraz obrazek z modlitwą. Po Świętach do naszych skrzynek trafią zaproszenia z informacją o dacie i godzinie Mszy św. dla danej miejscowości. O pomoc w dostarczeniu zaproszeń prosimy Radnych.

4. Rocznice śmierci: ++ Edward Czaja, Czesław Kania, Alina Góralska, Julianna Frączek, Antonina Kwiatek, Wanda Jakubowska, Irena Mizera, Janina Niezgoda, Helena Rakowska, Ryszard Czajka, Janina Pawlińska, Marianna Krupa, Zofia Raźnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Adwentu - 19.12.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 8 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych bliskich zmarłych (intencje można zgłaszać w zakrystii). Msza św. zwana ,,Pasterką” w Kępie o godz. 22.45; w Zgodzie o godz. 23; w Piotrawinie o północy. Ofiary składane na tacę na Pasterce-przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia: Msze św. o godz. 8 i 12 (w Zgodzie g. 9.30; w Kępie g. 10.45), W Niedzielę Msze św. g. 8 i 12 (Zgoda g. 9.30; Kępa g. 10.45). Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.

2. Wieczerzę Wigilijną rozpoczynamy od odczytania fragm. z Ewangelii opisującego narodzenie Pana Jezusa, wspólnie odmawiamy modlitwę, śpiewamy kolędę i dzielimy się opłatkiem.

3. W środę na godz. 9 prosimy Mieszkańców Kaliszan Kolonii o dekorację i posprzątanie kościoła na Święta.

4. Arcybiskup Stanisław Budzik informuje, że w tym roku w parafiach naszej diecezji nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska. Możemy poświęcić nowe domy lub mieszkania. Wzorem ubiegłego roku będziemy zapraszać poszczególne miejscowości na Mszę św. z błogosławieństwem rodzin. Rodziny otrzymają także przygotowaną w pojemniczkach wodę święconą oraz obrazek z modlitwą. Po Świętach do naszych skrzynek trafią zaproszenia z informacją o dacie i godzinie Mszy św. dla danej miejscowości. O pomoc w dostarczeniu zaproszeń prosimy Radnych.


III Niedziela Adwentu - 12.12.2021
1. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. i ich Rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Dzieci otrzymają łańcuszki i medaliki.

2. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe: poniedziałek i wtorek (dzień spowiedzi). Msze św. w kościele o godz. 9 i 17. (Kępa Gostecka: godz. 10.30; Zgoda: godz. 12). Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Kuśmierz.II Niedziela Adwentu 05.12.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – Św. Ambrożego; środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w kościele o godz. 8 i 17. (Zgoda 9.30; Kępa 10.45).

2. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy Radnych o pomoc w dostarczeniu opłatków do Rodzin naszej parafii.

3. Wójt Gminy Łaziska, Kierownik i Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaziskach zwracają się z prośbą o udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zbiórka jabłek, warzyw, żywności, środków czystości, zabawek, przyborów szkolnych (nie zbiera się środków finansowych) – 8 grudnia (środa) w godz. 8-9 w Łaziskach.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. i Rodziców na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie formacyjne.

I Niedziela Adwentu - 28.11.2021
1. Adwent ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów oraz przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na roraty w dni powszednie o godz. 7.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – Św. Andrzeja Apostoła; piątek – Św. Franciszka Ksawerego i jest to pierwszy piątek miesiąca. Od rana odwiedzamy chorych; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy Radnych o pomoc w dostarczeniu opłatków do Rodzin naszej parafii.Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – Św. Cecylii.

2. Po Mszy św. o godz. 12 - spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

3. Spowiedź w dni powszednie w zakrystii przed Mszą św., natomiast w niedziele i święta w kaplicy obok kościoła - 15 min. przed Mszą św.

4. Prosimy o pomoc Mieszkańców Kaliszan Kolonii w porządkowaniu otoczenia kościoła. (sobota)

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail