Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Grudzien
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XIII Niedziela zwykła
LIPIEC

Int. ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepieni przez przyjaźń z Panem i braćmi.

1. Dzisiaj w sanktuariach maryjnych doroczne odpusty. Na Roztoczu największe zgromadzenie w Krasnobrodzie. Zachęcamy do udziału w sierpniowej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zanieść intencje osobiste, parafii, Ojczyzny.

2. 29 czerwca 2018 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przypadła 70 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Seniora Bolesława Pylaka.
św. Jana Chrzciciela
Niedziela Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, uroczystość

1. Obok ciągłości prawnej władzy prezydenta Rzeczypospolitej i rządu istnieje ciągłość duchowa Polski nieśmiertelnej w odniesieniu do Boga Stwórcy, duchowa i szlachetna w swej twórczości, heroiczna w swojej historii dziejów. Taką Ojczyznę miliony rodaków widzą w swych uczuciach, umysłach i sumieniach obywatelskich, jaką dzieci otrzymały w przekazie od rodziców, nauczycieli i religii. We wrześniu br. minie 79 lat, kiedy w obronie mostu i naszej ziemi zginęli zabici przez Niemców śp. Andrzej Siuda i trzech żołnierzy Wojska Polskiego. Mogiłę ziemną przez lata porządkowały dzieci szkolne i ludzie dobrej woli. O godz. 17.00 poświęcenie krzyża na żołnierskiej mogile. Oddajemy hołd obrońcom, którzy zginęli. Zginąć w obronie Ojczyzny a umrzeć - to u nas wielka różnica. Cześć i chwała bohaterom! Opatrzność Boża zachowała nielicznych naocznych świadków ich śmierci..(testis ocularis). Ich zeznania i świadectwo naocznie widziane, przeżyte ma wartość nieocenioną. W IPN w Lublinie rozpoczęły się prace nad uznaniem miejsca spoczynku obrońców za mogiłę wojenną.
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Józefowie n. Wisłą

1. Msza wspólna w sobotę godz. 18.00. Narodzenie św. Jana Chrzciciela, urocz.

2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 17.00 - zgromadzimy się na modlitwie za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Sprawować będziemy Eucharystię, przez którą Bóg w Chrystusie uświęca świat.
Ofiarujemy im modlitwę naszej nadziei. Wyrażoną niezmąconą wiarą przez Apostoła Pawła, że skoro umarli z Chrystusem, razem z Nim żyć będą. Wierzymy, że ich dusze uczestniczą już w paschalnej pełni Uczty w Królestwie Niebieskim.
X Niedziela zwykła
X Niedziela zwykła. Kolekta na Seminarium.

1. Dzisiaj odpust w Kraczewicach Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Od 23 do 29 czerwca XII piesza pielgrzymka w intencji rodzin. Łomianki- Gietrzwałd.
IX Niedziela zwykła
Czerwiec

Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
1. Dzisiaj pielgrzymka strażaków do Tronu Pani Kębelskiej. Podczas tego ważnego wydarzenia dla naszej społeczności, będziemy za Jej pośrednictwem przedstawiali Bogu, nasze wielkie i małe sprawy, troski, zmartwienia, sukcesy i radości. Ufamy, że Matka Boża wyjedna nam potrzebne błogosławieństwa do dalszego owocnego życia w rodzinach i strażackiej służbie.
Trójcy Przenajświętszej
Najświętszej Trójcy, uroczystość- odpust Wrzelowiec

1. Niech Pan Bóg błogosławi nasze mamy. Niech radość i uśmiech będzie na ich twarzy, bo życie jest piękne. Niech otacza ich wdzięczność i modlitwa do najlepszej Matki Chrystusa.

2. W czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, uroczystość. Msze o godz. 8.00 i 9.30. Rocznica dzieci komunijnych. Po Mszy o godz. 9.30 procesja do 4 ołtarzy. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy o solidarną pomoc przy przygotowaniu ołtarzy jak co roku.
Dzień Pięćdziesiątnicy
Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziełem Ducha Świętego będzie przekonanie świata o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. Dzisiejsza zachodnia kultura kategorycznie odrzuca te prawdy. Pojęcie grzechu zostało powoli rozmyte, i prawie już nie funkcjonuje w świadomości społecznej. W każdej części świata, co potwierdzają pełne niepokoju wypowiedzi biskupów podczas wizyt Ad Limina Apostolorum, zauważa się trwałą niechęć wiernych, także kapłanów do sakramentu pojednania. Nie ma cienia wątpliwości, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest powszechne duchowe zdezorientowanie, polegające na zachowaniu z jednej strony ogólnego przeświadczenia o własnej grzeszności, z drugiej zaś na zatraceniu świadomości co do natury grzechu, a w konsekwencji, konieczności wyznania go i błagania Boga o wybaczenie. Już ponad pięćdziesiąt lat temu, Błogosławiony papież Paweł VI zauważył w jednej ze swoich homilii: „Nie znajdziecie już w języku ludzi z tak zwanych elit, w książkach, w dziełach, które mówią o człowieku, tego strasznego słowa, które tak często pojawia się w kontekście religijnym, w naszym, w tym bliskim Bogu: a mianowicie słowa „grzech”. Ludzie nie są już dzisiaj uważani za grzeszników. Są określani jako zdrowi lub chorzy, dobrzy, silni, słabi, bogaci, biedni, mądrzy, ignoranci; ale słowa „grzech” nie spotyka się już nigdzie. I nie powróci, ponieważ ludzki intelekt oderwał się od Boskiej mądrości, a w konsekwencji pojęcie grzechu zostało utracone. Pokutujcie- woła Niepokalana w Fatimie!
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka