Zdjęcie miesciąca Wrzesień

XXII niedziela zwykła
XXII Niedziela zwykła. Psał. II tygodnia

Wrzesień intencja papieska: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

1. Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny. Mogiła żołnierska na naszym cmentarzu. Andrzej Siuda z Kielc i trzej nieznani żołnierze Wojska Polskiego obrońcy mostu we wrześniu 1939 r. Żyją autentyczni świadkowie ich śmierci i pochówku. Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie ks. prymas Stefan Wyszyński.

2. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 17.30 zachęcamy rodziców z dziećmi.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kopaniny Kamieńskiej; Nieróbca Tatiana, Stępniak Bartosz, Flasiński Andrzej, Czajka Piotr, Czajka Edyta.

4. Zachęcamy do lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Ciekawe wypowiedzi na rocznicę napaści Niemiec na Polskę.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. 80 rocznica wojny. Jesteśmy narodem, który nie poddał się. Wielu w obronie Polski zginęło. Jutro o godz. 16.00 pogrzeb Grzegorza Chylińskiego z Janiszowa. Reqiescant in pace.
Puszka na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”